huxa

Souhlasíte s tímto tvrzením?

„Podnikatel je člověk, který dobrovolně pracuje 80 hodin týdně, aby nemusel pracovat 40 hodin týdně.“

Popř. co si vybavíte pod slovem „podnikatel“ vy?

Nejlepší odpověď
anonym

Ano – do jisté míry souhlasím.
Do jisté míry proto, že ´stačí´ jeden extrémně ´dobrý nápad´ a pár let dřiny a už je člověk ´za vodou´ (viz např. Karel Janeček).
Ale ano – obvyklý podnikatel je ten ´otrok´, který preferuje svobodu před pohodlím.
😉

Další odpovědi
mosoj

Pokud přemýšlíš o délce pracovní doby , nepodnikej !!!!! Zkrachuješ.

cukrar

huxa, určitě nelze házet všechny do jednoho pytle.
Znám podnikatele, kteří pracují více, znám podnikatele (živnostníky), kteří pracují jen od 7–14 hodin.

lota

Souhlasím.

SoraZar

Podle mě podnikatel se rovná workoholik.

arygnoc

je to pravda iba čiastočne.

ale fakt je ten, že firma sa proste z hlavy nedá pustiť, každé rozhodnutie (i osobné) sa dotýka i firmy.

ale záleží i na druhu podnikania.