Souhlasili by jste s tímto pokusem definovat „demokracii“?

Ziskuchtivost individua,mírněná zdatnou,nikoli však přehnaně horlivou vládou?

Nejlepší odpověď
annas

Zdatní členové vlády (nejen profesionálně) by měli odolávat všem vlivům z okolí, měli by být výkonní, horliví jen do jisté míry, protože přehnaná horlivost může věci nejen prospět, ale i ublížit, dovést k dobrému či špatnému cíli.
Ziskuchtivost ve vlastní prospěch určitě ne. I když většinu politiků není motivována jen veřejným zájmem, ale především zájmem vlastním. Tzn., že by členové vlády neměli vykonávat žádnou jinou činnost (např. dozorčí rady, podnikání, nezaměstnávali rodinné příslušníky, bez střetu zájmů).

Takže ziskuchtivost ve vztahu k veřejnosti, vláda profesionálů, horlívá jen do jisté míry – tak by demokracie mohla být definovaná. Ale domnívám se, že jedinec, který se dostane do nejvyšší politiky, by měl začínat v politice místní. Mnohým chybí zkušenosti.

Další odpovědi
poa.li

Myslel jsem, že demoktacie je postavená na svobodě a tolerance atd. Ale na ziskuchtivosti a jejím mírnění? To bych asi nazval jinak, než demokracie…