Elisa24

Souhlasí ODS se vstupem do EU všech kandidátských zemí?

ODS má ve volebním programu toto:
Zelená dalšímu rozšiřování
Jako země, která dlouho neměla možnost sama rozhodnout, zda chce vstoupit do evropského integračního procesu,
přirozeně patříme mezi zastánce dalšího rozšiřování Unie. Tímto postojem se poslanci z řad občanských demokratů vždy
na půdě Evropského parlamentu řídili a prosazovali otevřenost Unie pro nové kandidátské země.

Zajímalo by mě, zda souhlasí se všemi novými kandidáty, např. Turecko.

Odpovědi
NikkiHeat

ODS má ve svém programu všechno líbivé nicméně otázkou je zda něco splní…jak známe z historie tak víme že NE. Co tak vím na okraj tak ODS a frakce kterou tvoří v Evr. parlamentu jsou považovány za skeptické k celé unií takže těžko říct co s tím Tureckem. Osobně se přiznám že jsem odpůrce jak ODS tak vstupu Turků do EU.

huxa

Jsou velmi v navážkách, asi tak, jako tomu bylo vždy, nicmoc neovlivní a dle toho se také projevují.
NikkiHeat-pokud vím, tak všechny strany si dávají líbivé programy, které nikdy nedodrží.
Navíc s Tureckem to nevypadá dobře a nejspíše se v blízké době k EU nepřipojí.