AmazedWolf

Může mi příští měsíc snížit zaměstnavatel mzdu o odměnu, kterou mně nedopatřením vyplatil v předchozí výplatě?

Dobrý den,
zaměstnavatel mi kvůli jeho chybě vyplatil odměny, které byli určené pro jiného zaměstnance.
Může mi zaměstnavatel příští měsíc snížit mzdu o výši té odměny

Snížení mzdy

Nejlepší odpověď
elkon

Pokud jsi získal něco neoprávněně, měl jsi na to upozornit sám. Mohlo by jít i o trestný čin, neoprávněné obohacování.

Další odpovědi
Dochy

Tak já nevím jak je to v zákoně, ale lidská přirozenost a přirozená morálka by mi velela ani nepípnout až to bude strhávat.

mosoj

Jak je to dnes nevím. Za minulého režimu nesměl. Nicméně odměna ti nepatřila, tak co chceš_