Avatar uživatele
zjentek

Snažili byste se zbohatnout, kdybyste v 80. letech 20. stol. měli svůj dnešní smartphone? Jak byste na to nejspíš šli?

jako jedni z mála byste měli smartfouna.

Zajímavá 0 před 1467 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Edison

To by asi nikdo neměl smartufona…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Nijak, vůbec bych se tím nezabýval.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

@Edison: Správně. Ale ty bys ho jako jeden z mála měl..

před 1467 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Nikdo = NIKDO. Takové technologie nebyly možné. Ani využití by pro něj nebylo, protože nebyly další související technologie.

před 1467 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Dobře. Ale ty bys ho jako jeden z mála měl. (;

před 1467 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Tak znova: Na co, kdyby neexistovaly navázané technologie??? Je to nesmyslná myšlenková konstrukce.

před 1467 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Já měl mobil r. 93. Byl dobrej do auta a taky se dal unést v ruce. Sice stahoval kalhoty, když jsem si ho dal za opasek a třeba ve sklenících arboreta jsem s ním byl velikou atrakcí, větší než třeba kaktusy (bo jsem byl právě „jeden z mála“), ale existoval, takže navázané tech. taky.

Taky ses mohl trocha „odlehčit“ a napsat, jak bys vydělával dnešním smartfonem v 80's.

Nebudeš věřit, ale někdy i zdánlivě bezvýznamný podnět zapříčiní zrod sledu kolikrát těch nejpodstatnějších událostí lidskýho života. (;

před 1467 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Ale rok 93 a 80 jsou nebe a dudy. Mobilní komunikace už existovala, kupodivu i u nás. Odlehčit se umím docela dobře. Jsou ale věci, které prostě nefungují. K čemu smartufona když prakticky není internet, o jeho službách ani nemluvím? Karkulačko jsem nosil v kapce a noviny si kupoval v trafice. Za lidmi jsem chodil osobně, nebo jim zatelefonoval třeba z budky. Co víc chtít?

před 1467 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

No tak dobře no… dám ti tedy pokoj. Ale stejně by mě zajímalo, jak bys vydělával smartfonem v r. 89… D;D;d;

před 1467 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Nijak, bo by na něm NIC NEFUNGOVALO. 😁 A neptal ses na r. 89, ale 80. To je 9 let rozdílu! Technologicky OBROVSKEJ rozdíl.

před 1467 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

80's! To je i r. 89, možná i 90… a to už mobily myslím byli ne? Už si ani nevzpomenu…

před 1467 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Byly… Nikie, kanytr se tomu říkalo. Ale rozhodně ne smart… Analogy NMT… To neumělo ani ty SMSky…

před 1467 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek