zjentek

Snažili byste se zbohatnout, kdybyste v 80. letech 20. stol. měli svůj dnešní smartphone? Jak byste na to nejspíš šli?

jako jedni z mála byste měli smartfouna.

Odpovědi
Edison

To by asi nikdo neměl smartufona…

Drap

Nijak, vůbec bych se tím nezabýval.

zjentek

@Edison: Správně. Ale ty bys ho jako jeden z mála měl..

Edison

Nikdo = NIKDO. Takové technologie nebyly možné. Ani využití by pro něj nebylo, protože nebyly další související technologie.

zjentek

Dobře. Ale ty bys ho jako jeden z mála měl. (;

Edison

Tak znova: Na co, kdyby neexistovaly navázané technologie??? Je to nesmyslná myšlenková konstrukce.

zjentek

Já měl mobil r. 93. Byl dobrej do auta a taky se dal unést v ruce. Sice stahoval kalhoty, když jsem si ho dal za opasek a třeba ve sklenících arboreta jsem s ním byl velikou atrakcí, větší než třeba kaktusy (bo jsem byl právě „jeden z mála“), ale existoval, takže navázané tech. taky.

Taky ses mohl trocha „odlehčit“ a napsat, jak bys vydělával dnešním smartfonem v 80's.

Nebudeš věřit, ale někdy i zdánlivě bezvýznamný podnět zapříčiní zrod sledu kolikrát těch nejpodstatnějších událostí lidskýho života. (;

Edison

Ale rok 93 a 80 jsou nebe a dudy. Mobilní komunikace už existovala, kupodivu i u nás. Odlehčit se umím docela dobře. Jsou ale věci, které prostě nefungují. K čemu smartufona když prakticky není internet, o jeho službách ani nemluvím? Karkulačko jsem nosil v kapce a noviny si kupoval v trafice. Za lidmi jsem chodil osobně, nebo jim zatelefonoval třeba z budky. Co víc chtít?

zjentek

No tak dobře no… dám ti tedy pokoj. Ale stejně by mě zajímalo, jak bys vydělával smartfonem v r. 89… D;D;d;

Edison

Nijak, bo by na něm NIC NEFUNGOVALO. 😁 A neptal ses na r. 89, ale 80. To je 9 let rozdílu! Technologicky OBROVSKEJ rozdíl.

zjentek

80's! To je i r. 89, možná i 90… a to už mobily myslím byli ne? Už si ani nevzpomenu…

Edison

Byly… Nikie, kanytr se tomu říkalo. Ale rozhodně ne smart… Analogy NMT… To neumělo ani ty SMSky…