Avatar uživatele
Bella Hope

Smí mi rodiče zakázat jít ven s mým klukem ve vedlejším když mi bylo 15?

bydlím na vesnici 20 km od města kam za mnou přijede můj kluk z prahy ale rodiče mě tam nechtějí pustit. Mají právo mi to zakázat když je mi 15 let?

Zajímavá 0 před 211 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
elkon

Ano, když mají důvod, rodiče za tebe odpovídají dokud ti nebude 18.
Může to být skutečnost, kterou ty ve své zamilovanosti nevidíš, nebo nechápeš (nechceš chápat). Jednou jim třeba poděkuješ.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Mezi 15 a 18 je takové přechodné období, kdy by se člověk měl začít osamostatňovat. Nicméně do plnoletosti jsou za Tebe stále zodpovědní a mají právo a povinnost o Tebe po všech stránkách bát. Oficiálně můžeš užívat taková práva v rozhodování jaká odpovídají Tvé vyspělosti 😉 Ale míru těch práv stanovují převážně rodiče.

Poznámka: Než odešleš nějakou zprávu veřejnosti, stálo by za to si ji ještě jednou (nebo dvakrát) zkontrolovat. Každý zde může svůj dotaz jednou opravit – doporučuji této možnosti využít.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
da ny

Ano, smí.
Pracuj na své češtině… 😉 (otázka nedokončená, malé písmeno u názvu města atd. atp.)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Rodiče tě mají na starost do 18 let. Do té doby ti mohou zakázat cokoli, co uznají za vhodné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Ano. Rodiče odpovídají za své děti. Takovéto elementární právní povědomí by se mělo učit na základní škole místo blbostí pro život nepotřebných..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Elkon nedělej tady z rodičů bohy často jsou v současnosti děti chytřejší než jejich rodiče a nejen v současnosti.

Nový příspěvek