Pampa-liný

Proč je rozdíl ve směnný kurzech na webu a v bankomatech?

Jak to je ?

Témeř v jednu chvíli jsem srovnal dva kurzy měn. Srovnal jsem kurz CZK/USD – česká koruna k americkému dolaru.

Srovnal jsem kurz v jedné a té samé bance…

Vysvětlím :

na webových stránkách internetu je v bance uveden kurz 23.095,–Kč dostanu za jeden americký dolar.

v bankomatu té samé banky je uveden kurz 21.430,–Kč dostanu za jeden americký dolar.

Z jakého důvodu to takto je ? Vždyť je to rozdíl 7.3 procenta – to je velmi mnoho …

Odpovědi
McArthur

V jednom případě se počítá s valutami a v druhém případě s devizami. Směna „elektronických“ peněz je levnější, a tak za ně dostaneš více nebo zaplatíš méně. Práce s penězmi na pokladně je o poznání náročnější, a tak si za to banky i směnárny nechají zaplatit.