marci1

Slyšeli jste o „tajné dohodě“ TIPP smlouvě mezi EU a USA ?

EU se chystá podepsat obchodní smlouvu, která dá globálním podnikům neomezená práva nad vládami. USA mají také laxnější přístup ke škodlivým přídatným látkám v potravinách, životnímu prostředí ap., než EU. A proč se stále tají ? ☹
Doplňuji:
Dokument ČT o tajné dohodě : http://www.ces­katelevize.cz/i­vysilani/107828314­63-nedej-se-plus/21456224­8410015-tajna-dohoda/

Nejlepší odpověď
anonym

Ta „dohoda“ není nijak zvlášť utajovaná – spíše naopak, je okolo ní mnohem více humbuku, než okolo jiných ´obchodních´ smluv…
😉
Spíše je tak – pro běžné lidi, nejasná, že krásně poslouží různým ´manipulátorům´ ve snaze o ´vyděšení a rozhořčení´ některých lidí a tím k jejich snazšímu naklonění pro prosazování vlastních cílů oněch manipulátorů.

Další odpovědi
Funna

neslyšela…ale není úplně tak pravda, že USA má laxnější přístup k látkám v potravinách…má ho jen jiný…něco, co je u nás naprosto běžné, je u nich zakázané a naopak…ale že nepodepsali kjótský protokol, mi teda vadí hodně…
Doplňuji:
jinak pokud by měl někdo zájem podepsat se pod petici proti smlouvě, tak tady: https://secure­.avaaz.org/en/pe­tition/Europos­lanci_Ceske_re­publiky_Rekne­te_ne_TAFTA_bran­te_obcany_sve_ze­me_1/?aKygrib

Pepa25

Moc tajná není, když je o ní článek na wikipedii a mraky různých článků …;-)
Jinak je to klasický konflikt různých právních úprav a pojetí v USA a v EU, např. s GMO v USA nemají problém (a naopak skoro dvacetileté zkušenosti), tak logicky lobbují, aby se mohli vyvážet i do Evropy a Evropa zase prosazuje svůj pohled …