ƊƖȤȤƳ ƳƬ

Slouží k něčemu prohlubeň mezi rty a nosem?

Čas od času si říkám k čemu to tam máme tak jsem zvědavý jestli to někdo ví

Nejlepší odpověď
DoTazatel

Nikdo včetně vědců, stále neví k čemu slouží a na co to máme. Někde píšou, že je to na zlepšení čichu atd. ale to jsou blbosti.

@agentpv to je nesmyslná funkce

Údajně neslouží k ničemu. Je to místo, kde se různé části tváře spojují v jednu. Je to pozůstatek vývoje, jak to roste, tento žlábek nám vzniká už v děloze, ale neslouží nám zřejmě k ničemu.

Další odpovědi
Kepler

Že by žlábek, aby měl kudy odtékat sopel?

agentpv

zvedá to rty – důležité když máte malé mimi, pomáhá mu to udělat z pusy misku a lépe se tím pak saje mléko od maminky.

dr.luha

Používá se na buzení, např. člověka v bezvědomí – stlačit tupým předmětem (opačný konec propisky, tenký klacík ap.)

autacek

Teče tím soplík rovnou hezky na jazýček a nepatlá se tak po celé tváři.