kurec

Šla by nějak přenastavit DTMF předvolba na telefonu?

Jak vydává telefon, když mačkáte tlačítka, ty zvuky, šlo by to nějak přenastavit, ať si já nastavím vlastní frekvenci?

Odpovědi
Dochy

Musel by sis to přeprogramovat. Ale pak už by to nebylo DTMF. V tomto systému každému číslu odpovídají dvě frekvence, které nejsou k sobě harmonické, aby se minimalizovala možnost ovlivnění. Ty frekvence jsou dané normou, když to změníš, již Ti tónová volba nebude fungovat. (leda bys nasadil vlastní variantu na přijímač i vysílač)

Roman71

DTMF tóny přeprogramovat nelze. Jednak jsou dané jistou normou o telekomunikacích a na druhou stranu by přestalo fungovat vytáčení čísla. Už by nebylo možné se kamkoliv dovolat, ani obsluhovat hlasový automat nebo záznamovou schránku.

Na DTMF tónech funguje volba čísla nejen na telefonu, ale stejný systém se používá k ovládání zabezpečovacích systémů telefonem, a další vymoženosti. Vysílačky používají DTMF na takzvanou „selektivní volbu“, kdy lze pomocí tónů DTMF radiostanici „odemknout“ a „prozvonit“, aby upozornila obsluhu na výzvu ke komunikaci.

Na některých mobilech lze přepnout DTMF na klikání tlačítek, nebo jiné tóny, popřípadě bez zvukové odezvy. Nicméně zařízení stále při vytáčení čísla posílá DTMF volbu operátorovi.