demenceee

Slepák ?? Co by to mohlo být

Ahoj. Potřebuju poradit.
Včera mě začalo bolest v pravém podbříšku. Nebolí mě to v klidu ani když si na to místo zatlačím nebo zmáčknu na levé straně a rychle pustím – nic. Bolí mě to jen když zakašlu,smrkám a nebo když zatlačím jako kdyby zpevním břišní svaly a podbřišek.
Napadlo mě že by to mohlo býát něco ohledně menstruace. Teď jsem dva dny špinila. Mám to dostat ale až za týden nebo za 10 dnů. Nechápu to. Mám strach protože mám jet na dovolenou za několik dnů a bojím se že to bude slepák a propukne to třeba tam.
Když jsem před chvíli rychle vstala a pohla se tak mě to píchlo na obou stranách. Bolí mě trochu i záda.
Díky za odpovědi
Doplňuji:
badisko – no právě já ten test zkoušela a znám to :D ale nic , prostě v klidu mě to nebolí ale napadlo mě jestli to není i špatné dýchání protože když se nadechnu jako kdyby do břicha tak mě to bolí po celé délce podbřišku… a nezvracím, nemám ani průjem,teploty nic co se týče příznaků zánětů apendixu tak snad to není nic ikdyž vím že se to může být i bez příznaků

Nejlepší odpověď
Drap

Nejlépe navštívit lékaře.

Další odpovědi
marci1

Doporučuji navštívit lékaře, zde podobné otázky :
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=slep%C3%A1k

badisko

Prave na slepe strevo se provadni jeden s techto testu zatlacenim bolest po povoleni stisku by byla velice ostra a pronikava .....jenze kdo mel uz zanet Apendixu tak vi ze vetsinou se nejsedna jen o bolest a taky zvraceni …osobne jsem ho mel 3× ..dvaktrat jsem ho rozehnal potreti jsem sel pod nuz no ne pod nuz spis pod jehly …:D muzou to byt zarazene vetry vice ti ale rekne lekar po ktratkem vysetreni ..takze bez na pohotovost pokud te to moc trapi a pokud ho mas tak v dnesni dobe jsi za 2 dny doma a stihnes i dovolenou :D ..
Doplňuji:
ale podivej se tady .. priznaky a projevy slepeho streva ..
Příznaky a projevy zánětu slepého střeva

Uložení apendixu není u každého člověka stejné. V anatomických atlasech je popsáno 6 různých lokalizací, kde může být červovitý přívěsek nalezen, a proto ani příznaky nejsou vždy stejné.

Nejtypičtější pro rozvoj tohoto onemocnění jsou bolesti kolem pupku, které se pozvolna stěhují k pravému podbřišku. Místo největší bolesti se většinou nachází ve dvou třetinách spojnice pupku a výběžku pánevní kosti. Tento bod se označuje McBurneyův a je pojmenován podle amerického chirurga, který jej poprvé popsal.

Doprovodnými příznaky bývají často pocity na zvracení, zvracení, teploty kolem 37,5°C, zrychlený tep, zácpa, nadýmání, nechutenství a citlivost břicha na dotek. Ojediněle se může vyskytovat i menší průjem.

Bolesti se většinou zvětšují při chůzi a jiných otřesech, při kýchnutí či zakašlání. Nemocný vyhledává úlevovou polohu, kterou je většinou leh na zádech s pokrčenými koleny.

Pokud už je zánět v pokročilém stádiu a začíná dráždit i břišní stěnu, objevuje se bolestivé píchnutí při náhlém uvolnění prstů při předchozím stlačení.

Kromě těchto typických syndromů může toto onemocnění probíhat v různých variacích, popř. napodobovat jiná břišní onemocnění. Proto je nutné při jakýchkoliv problémech v oblasti břišní dutiny navštívit lékaře! Apendicitis může být často zaměněn s ledvinovou kolikou, zánětem žlučníku, či gynekologickým onemocněním.

vice zde … http://nemoci­.vitalion.cz/za­net-slepeho-streva/

pusinka50

Můj syn neměl žádné příznaky, ani zvracení, ani teplotu, ani nic jiného. začalo ho jen bolet břicho a když se svíjel na posteli i večer, jeli jsme do nemocnice. Nechali si ho tam v půl dvanácté v noci na pozorování na kapačkách a o půlnoci už jel pod kudlu a řekli mi, že to bylo za 5 minut 12. Takže jestli se strojíš na dovolenou, neotálej a běž na chirurgii, s menstruací to myslím nebude mít nic společného

badisko

jenomze pokud jsi cetla odokaz tak …u kazdeho je to trochu jine ..:D
nemusis to byt mic… ale taky muze je to tvoje zdravi a mas ho jen jedno takze si ho setri zajdi si k lekari a budes mit klid na dovcu prece muzes tak jako tak …uvedom si ze to bude horsi kdyz te to chytne na dovolene …!
takze kazdopadne bych sel k lekari…