Kiti

Jak začíná syndrom karpálního tunelu?

Jaké první změny člověk pocítí a kdy už je vhodné zajít k lékaři?

Nejlepší odpověď
talka

Začíná to dřevěněním/mrtvením ruky, posléze bolestivé buzení ze spánku – a to už člověka dožene k lékaři. Švagrová si nechala udělat zákrok/operaci a je spokojená. Já zatím si nechávám dělat už třetí rok obstřik a zatím to pomáhá.

Další odpovědi
mojitek

ha,tak to je docela trefná otázka. Napíšu to laicky. Začíná to mravenčením dvou prostředních prstů.V tom těžším stadiu tě to i budí v noci. Děláš li něco s tou rukou,tak musíš za chvilku přestat,protřepat ruku a na chvíli můžeš zas dělat atd atd. Je to nepříjemný. Pokud se to začne léčit zavčasu,tak se nasadí léky a nějaká ta rehabilitace. Jinak samotná operace není složitá. Lokální umrtvení-to celkem bolí,ale samotný zákrok je v pohodě,za cca 15 minut je po operaci. Po 10 ti dnech jdeš na vyndání stehů a ruka by měla být plně funkční asi 2 měsíce po zákroku.Je lepší si to nechat udělat u neurochirurga než u chirurga.

da ny

http://nemoci­.vitalion.cz/syn­drom-karpalniho-tunelu/
Mně pomohla též speciální ortéza (hlavně na noc) = znehybnění.
Nějaký čas jsem užívala léky, nyní bez.
http://www.pe­pe7.cz/p/2170/or­teza-karpalniho-tunelu-zapesti-mcdavid-454r
Změnou zaměstnání a celkového režimu ustaly bolesti a operace pak nebyla nutná.
Na pletí záhonů, zdobení perníčků nebo vyšívání to však není.
Židli ke stolu zastrčím a hrnce už mi nepadají z ruky :D.