demence8

Včera mě začalo bolet v pravém podbříšku. Občas mě to zabolí i na druhé straně a taky mi to někdy vystřeluje do zad

menstruaci jsem měla mít asi už před 4 dny ale mívám to často hodně posunuté. Co to může být myslíte že to tak bolí před menstruací ? Hrozně se bojím že je to slepák !! díky za odpovědi
Doplňuji:
ps : teplotu nemám , špatně mi není , chut na jídlo mám taky a docela dost , teď me i boli zada byla jsem v teple vode a nic mi to neudělalo , ne ze by me to tam bolelo spis kdyz si to tam zmacknu tak to trosku citim

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Raději běž HNED k doktorovi, raději na chirurgii

Pokud je to slepák, hrozí proděravění a zánět pobřišnice a následná infekce v břiše, možná i otrava krve.

Bohužel kvůli „ne štastnému“ zákonu si vem s sebou kromě průkazky pojištěnce i °90 Kč na regulační poplatek.

Další odpovědi
anonym

Bolestivá menstruace není žádnou výjimkou. Užila jsem si s tím hodně let skutečně velkých problémů a bolestí. Mohlo by to být v důsledku toho, že jsi někde prochladla a teď se to hlásí o to bolestivěji. Symptomy jsem mívala stejné a navíc mne den předem pobolívala hlava. Pokud je to poprvé, kdy se Ti ozývá něco takhle, běž opravdu raději k lékaři. Na devadesát procent to budou opožděné měsíčky, ale přece jenom by to mohlo být i slepé střevo, a to není radno podcenit. Poradila bych Ti obklady na břicho, ale tady je rada drahá, jaké by měly být. Na menstruaci teplé a nejlépe suché, na slepé střevo by to ale měly být obklady studené. Takže zatím zůstaň bez obkladů a pokud je ta bolest na pravé straně jako píchání, tak nečekej. Lepší je se splést a zjistit, že humbuk byl zbytečný, než něco podcenit a mít z toho dlouhodobé zdravotní problémy.

veruska

Taky myslím,že musíš k lékaři.A neboj se,když se jde včas ,tak je také rychleji po problému.Hodně štěstí!

hanny 2

Pokud by se jednalo o zánět slepého střeva,jeden z příznaků je zvýšená teplota nad 37°C!

pokazdejinak

já jen postřeh k té menstruaci – právě pokud je opožděná, může být i výrazně bolestivější… prostě je tam toho víc k uvolnění, protože sliznice rostla o ty 4 dny víc, tak to víc bolí… ale jestli se to bude zhoršovat, radši si za doktorem zajdi
a pro jistotu horší rada – přetrp to a nesnaž se tu bolest tlumit prášky, ať případně poznáš zhoršení stavu… ať je ti brzo líp :)

demence8

no doma mi to taky mamka řikala mivam to často pozdě a uplně jinak beru na to i prašky, uvidime co teda bude kdyžtak bych šla určitě k doktorovi , nevim jak jinak bych popsala když třeba sedím nebo tak , boli me to jako pri obyč. menstruaci i zada trošku. A když si na to šahnu připomina mi to trošku zaražene prdy když to tak musím řict jako by to bylo naplněne vzduchem

demence8

No teplotu nemam a kdyz proste chodim a jsem v klidu tak to skoro necitim tu bolest spis kdyz si tam zatlacim a je to misto spis uz tam dolu napravo

hanny 2

Pro jistotu si to ještě tady přečti –

http://www.ule­kare.cz/clanek/za­net-slepeho-streva-934

demence8

děkuji ted jsem si to četla : Typicky nejdříve ucítíte bolest kolem pupku ( to mi tkahle nezacala zacalo to ronou podbriskem) Bude Vám nevolno (neni) můžete zvracet (nezvracim) zastaví se odchod větrů a stolice (tohle taky ne dnes rano jsem normalne byla) Zrychlí se Vám tep(tep mam rychly porad kvuli srdci) a lehce se zvýší teplota – to taky ne (kolem 37,5 stupně). Vaši bolest se bude zvyšovat při otřesech a chůzi ( prvni den me to pri chuzi trosku bolelo ale ted uz vubec). nevim co s tim teda mam asik je to kvuli te menstruaci ale nemuzu to takhle urcit asik radsi zajdu k doktorovi. V tom podbirksu me vubec neboli neciitim to pri normalnich cinostech, jen kdyz na to lehce zatlacim v sede , pri stoje to necitim. Vystreluje mi to do zad nekdy jak uz jsem rikala a boli to jak podbrisek pri menstruaci a obcas se mi to presune ( ta bolest) i na druhou stranu nebo to boli zaroven