Poradíte mi s problémem ohledně menstruace?

Ahoj, trochu intimní otázka, nicméně ji chci vyřešit. Menses mám střední, pravidelnou, používám vložky. Když ale dlouho sedím a pak vstanu a jdu, všechna ta krev ze mě vyteče (neproteče, ale děsně nepříjemnej pocit). Tampony mi nejdou zavést. Když třeba hodinu chodím, tak nevím o MS vůbec. Stává se vám to taky? A jak to řešíte ve škole kde musíte 45 minut sedět? Děkuji :)
Doplňuji:
No jednak je mi nepříjemné zavádět si tampony a prostě asi nejsem dost uvolněná. Ráda bych teď radši slyšela rady s tou vložkou, děkuji :)

Nejlepší odpověď
RyuzakiKate

No to znám moc dobře… A proč ti tampony nejdou zavést? Nemáš ráda, když si „tam“ musíš něco strkat? Musíš dodržet přesně návod a najít si nějakou pohodlnou polohu, jinak to v tobě vyvolá šílený pocity :) Já už to mám několik měsíců krásně a ekologicky vyřešené – http://www.ka­lisek.cz/ :)
Jestli se chceš držet vložek, tak můžeš udělat ještě jeden „upgrade“, který je vhodný obzvláště přes noc – kup si obyčejnou vatu, kousek si utrhni a vlož ji né úplně mezi půlky, nějak tak na rozmezí, je to parádní vychytávka :)
Doplňuji:
Nevím, jakou radu chceš slyšet… To je zkrátka normální, že když sedíš, tak celou dobu nic neteče, a když vstaneš, tak se to z tebe totálně vyplaví… se to tam za tu dobu nastřádalo, no :) Stačí se chodit každou přestávku kontrolovat na záchod, včas měnit a žádnej jinej problém v tom nevidím…

Další odpovědi
Pájo

Pokud tampón po aplikaci vadí, není obvykle správně zaveden nebo byla zvolena nevhodná velikost. Najděte si chvilku, kdy Vás nikdo nebude rušit (v závěru dne) a trénujte jeho zavádění. (Vhodnější na trénink bude myslím doba, kdy nebudete menstruovat).
Nejsem žena, jsem muž (ale zdravotník) a mým osobním názorem je, že menstruační kalíšek (nebo dokonce vata) je z pohledu technologie velkým krokem zpět.

Co se týče menstr. vložek, je třeba si v prvé řadě najít mezi výrobci pro sebe „ty pravé“ a volit správnou velikost (délka, šířka, tvar). Ne každý povrch vložek, který přichází do kontaktu s Vašimi intimními partiemi, Vám bude vyhovovat. Zaměřte se na výrobce, kteří na vnitřní dotykové straně používají hedvábí (např. fa Hartmann).

Náhlé odloučení většího množství tkáně po delší pohybové nečinnosti je (bohužel) zcela normální (a věřím, že i značně nepříjemné). Chce to holt co nejdříve si vložku vyměnit a jede se dál… oproti menstr. pomůckám, které se používaly ještě před 20 lety, je současný uživatelský komfort hodně hodně vysoko, což je dobře.