TokFan

Sledování filmu na mobilu

Ahoj,
nevíte prosím někdo, jestli lze koukat přes mobil na nějaký film, co mám v počítači? :D Třeba, jakože by běžel na počítači (tam by byl i uložen) ale já ho sledoval na mobilu? Nějaké sdílení nebo tak něco…

Předem děkuji za rady 🙂
Doplňuji:
Telefon je dotykový, samsung galaxy pocket.

Nejlepší odpověď
Bedy

Ano, lze to přes nějakou aplikaci na vzdálené ovládání počítače, například TeamViewer. Nejdete ho na oficiálních stránkách teamviewer.com

Aplikace je pro nekomerční použití zdarma.
Doplňuji:
Teď otázkou je, zda-li to tento „mrzáček“ zvládne – je to mobil se starým Androidem, 256MB RAM a jen 600Mhz procesorem. Ten mobil sám o sobě má pomalu co dělat aby utáhl Android a ještě aby k tomu měl utáhnout vzdálenou správu, to nevím, to se neodvažuju soudit, jestli to zvládne přehrát film…

Vzdálená správa probíhá přes internet – doporučuji připojení přes wifi. Přes operátora by to bylo drahé a pomalé…

Další odpovědi
iceT

Na uložto je sdostatek filmů,které jsou určeny přímo pro mobily,ve formátu mp4,stačí si vybrat.Nejsem si jistá,jak pak film uložit do mobilu,ale mělo by to jít poslat přes Bluetooth nebo usb kabelem. A pak je ještě jedna varianta,před­pokládám,že tvůj mobil je chytrý mobil a v jeho menu je možnost internetu s kanálem youtube,kde je taky spousta filmů,dokonce i v cz jazyku.
Akorát dot dobře nechápu,proč chceš sledovat film v mobilu,když ho máš v počítači,není počítač s větším monitorem ke koukání lepší než displey mobilu?No ale je to tvoje věc,tak se nezlob.

Pepa88

Obávám se, že jsi úplně mimo…

To o čem hovoříš je možnost připojit telefon jako externí obrazovku k nějakému výpočetnímu clusteru… Ale s vývojem téhle technologie se skončilo asi před 10–15 lety, když se zjistilo, že ARM procesory mohou pohánět i složité systémy jakou jsou počítače (a to už dneska taky neplatí, protože Intel vyvinul procesory běžného typu, které předčí ARMka ve spotřebě)…

Prostě, to o čem sníš je zastaralá technologie, která nemá potenciál… Samotná dekomprese filmů dneska probíhá přímo na mobilu…

Jinak proč to neuděláš standardně, nepřehraješ film do mobilu a nespustíš na něm?

TokFan

iceT: Děkuji za radu! 🙂 O filmech na youtube vím, většinu jsem už bohužel viděl. Na počítači se koukat nechci, protože bohužel nemám netebook ale počítač a ten se mi do postele nevejde :D Je to jen o mé lenosti.

TokFan

Ahoj,
děkuji za velmi milou odpověď ;). V mobilu si ten film nechci přehrávat, protože ho v mobilu nemám a trvalo by mi dlouho než bych ho překonvertoval a přetáhl z dvd do počítače a pak do mobilu. Bohužel se mi nedávno rozbil DVD přehrávač, který již nebyl v záruce a na nový nemám.

Bedy

Doporučím počkat na nejbližší akci nějakého super/hypermarketu a tam nový přehrávač lze koupit ani ne za tisícovku. Výhodou u těchto přehrávačů je, že přehrají téměř všechny formáty na rozdíl od značkových. Řada z nich má i slušnou životnost