Mobil nebo tablet co si koupit?

Pořád spatřuji kolem sebe lidi co používají tablety a veliké mobily jdu si tedy koupit veliký mobil abych nevypadal jako socka.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Johny_r

mobil

Zcela zásadní je, na co to chcete.
Notebook je plnohodnotný pracovní nástroj, který je těžký, dlouho nabíhá a málo vydrží na baterky (zobecňuji). Umožní vám ale to, co žádný tablet nebo mobil – tedy efektivně pracovat a něco „vytvářet“. Dá se na něm dobře psát, což neumožňuje žádná z dalších variant.

Tablet je vhodný především k prohlížení obsahu, nikoli k jeho tvorbě. Pro 95% uživatelů tabletu je to předražená hračka, která je ale „in“. Pustit video, hrát hry a prohlížet internet můžete i na notebooku. Těch zbylých 5% tablet skutečně smysluplně využívá na práci (využije rychlý start, způsob ovládání, nízkou hnotnost, dlouhou výdrž). Výhoda tabletu je při prezentaci produktu zákazníkům (můžete jim ho podat), netvoří bariéru při jednání jako zvednutý display notebooku, a má pár dalších výhod pro zcela specifické aplikace (průvodci na něm mohou ukazovat turistům fotky lépe než na ntb apod.).

Mobil je především nástroj na volání/sms, což ani jeden z předchozích nenabízí. Dnešní tzv. chytrý mobil Vám poskytne v podstatě stejnou funkcionalitu jako tablet s jedinou ne/výhodou a tou je menší obrazovka. Navíc si z něj zavoláte a pošlete zprávu.

Vaše otázka je v podstatě nesmyslná, protože srovnává nesrovnatelné. Potřebujete-li přenosný počítač, kupte si notebook.
Pokud vyžadujete funkcionalitu notebooku, ale vadí vám zmíněné nevýhody, zkuste tablet a kupte si k němu klávesnici. Počítejte ale s tím, že plná náhrada notebooku to v žáném případě nebude.
Pokud nemáte specifické využití pro tablet, ušetřete na této módní hračce a kupte si chytrý mobil s větším displayem. Získáte v podstatě stejné zařízení, jen v menším provedení.

Osobně jsem zastáncem velmi chytrého mobilu, který mně osobně poskytuje vše, co na svých cestách potřebuji (napíšu si poznámky, přečtu si maily, prohlédnu web, pustím si hudbu nebo film, zahraji si hru, nechám se někam donavigovat, prohlédnu mapy, něco nouzově vyfotím/natočím atd. a samozřejmě zavolám a pošlu zprávu). Pokud bych potřeboval během cesty pracovat (obvykle jezdím na konference prezentovat něco, co už mám předem připraveno), volil bych k mobilu notebook (leč nemám ani ten, protože v práci i doma mám výkonnější stacionární PC). Pro tablet nemám smysluplné využití. Oblíbený argument tabletistů je využití coby čtečky elektronických knih. K tomu nelze než říci, že pro tento účel jsou na trhu dedikované čtečky, které jsou ke čtení mnohem lépe uzpůsobeny (především typ displaye).

Další odpovědi
arygnoc

notebook

nevyužijem „inteligentný“ telefón (zdá sa mi inteligentnejší ako ja), hoci ho mám. a keď ho vypotrebujem (rozumej – pokazí, rozbije sa, stratím ho, ukradnú mi ho), kúpim si TELEFÓN, teda prístroj na telefonovanie, max. posielanie sms.
tablet nepotrebujem , „nebrouzdám“ po nete, nie som závislý na FB či inej „potrebnosti“.
Počítač (NB) je pre mňa pracovný nástroj, zábava i poučenie.

To, že máte VEĽKÝ mobil, neznamená, že nie ste socka.

Mimochodom: slovo socka bytostne neznášam. ani ako označenie prostriedku MHD.
Tí, ktorí ho používajú, si myslia, že sú ktovie čo.
Neviem, čo ich k tomu oprávňuje, hodnotiť (kladne či záporne) druhého (kto má právo hodnotiť iného?).

Kristaa

mobil

Notebook pro práci, sledování filmů, atd. atd.
Tablet na brouzdání na netu a „machrovinky“ :))
a mobilní telefon na hovory a smsky atd.
Jsem pro mobilní tablet a notebook! :))

Týnucha

mobil

Conchus

mobil

Neboj v přístroji to není, bývá to vidět trochu jinak. Mám starý mobil, cca 10 let a nemám ve společnosti problémy.

pomůžete mi?

notebook

mobil neumí to co tablet. Na druhou stranu tablet je sice praktičtější než notebook, ale stále za ním zaostává

Mukynda

Tak záleží, jak moc velký potřebuješ displej. Za mě určitě mobil, protože je lépe přenosný. Zrovna nedávno jsem si kupovala Xiaomi odtud: https://www.f-mobil.cz/mobilni-telefony__os_an­droid

Lukin12

Já mám třeba obojí…s výběrem mi pomohl, velice chytrá služba https://www.fin­dpare.cz/ Telefon na volání, SMS a tablet brouzdání na netu, případně hraní her nebo sledování videí 🙂

Broukk

V dnešní době už určitě mobil, zvládne vše co tablet, já jsem si například koupil Honora 9 a to je dělo, za 11 tisíc se vyrovná telefonu co stojí dvacet a víc