mosoj

Skok ze stratosféry.

Jsou někde popsány technické podrobnosti výstupu balonu Rakušana Baumgartnera do výše 39 km. Balon na hranici 38 km několikrát přestal stoupat a po chvilce opět začal. Zajímalo by mně zda to bylo způsobeno tím, že zvětšili objem balonu nebo nerovnoměrným složením atmosféry v této výšce. Pro zajímavost, balon měl objem 850 000 m3 !!!!!!!
Doplňuji:
Balon měl průměr cca 118 m .

Odpovědi
jpau

Přečti si něco tady http://www.czan­so.com/ jsou tam různé letové údaje z „pdoobného“ projektu…

anonym

Jen co si pamatuju jak se psalo, tak balon byl jako kapka tedy úzký a vysoký, ale vlivem řídké atosféry se úplně roztáhl a pak byl hodně široký a krátký.
Jen by mě zajímalo jak vysoko by mohl ještě stoupat.