zjentek

Severní Korea nemá nikde ve světě hlasité odpůrce režimu z řad vlastních občanů, protože si tam lidé váží dobrého bydla?

Pravda, nebo lež?
(Žádám o odpověď také zdejšího cháma filipa neboť ten dobře rozumí starostem i hodnotám vůbec. Děkuju.)

Odpovědi
Rokio

Spíše se tam prostý lid bojí trestu, pokud by se vzbouřili tamějšímu režimu.

aliendrone

Tak nějak mám pocit, že Severní Korea NEMÁ občany mimo S. Koreu. Emigranti (jsou jich desítky tisíc) ztrácí emigrací občanství (nikoliv však trestní odpovědnost za emigraci v případě návratu). A od legálně vycestovavších (dle severokorejské legislativy, např. diplomatů apod.) se dosti logicky nějaké odporování očekávat NEDÁ. Můžeš to nějak podrobněji specifikovat (vocogo)? 😮