PepasAvalonu

Setkal se někdy Dumas s Dickensem?

Nebo si spolu někdy psali, napsali něco vzájemně o sobě/o tvorbě toho druhého, nějakou zmínku?
Žili ve zcela stejné době, oba světově populární, jako literáti toho četli hodně, včetně soudobé literatury, určitě i díla toho druhého. Tak si myslím, že názor jeden na druhého měli a dost možná o sobě něco řekli (do novin nebo podobně) nebo si napsali nebo dokonce setkali. Dumas celkem dost cestoval.

Nejlepší odpověď
annas

Ano. Nejen s Dumasem st., ale víc s V. Hugem.

Francophile Dickens často dovolenkoval ve Francii a v projevu předneseném v Paříži v roce 1846 ve francouzštině nazval Francouze „prvními lidmi ve vesmíru“. Během své návštěvy Paříže se Dickens setkal s francouzskými literáty Alexandrem Dumasem , Victorem Hugem , Eugènem Scribeem , Théophilem Gautierem , François-René de Chateaubriandem a Eugènem Sueem,

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Charles_Dic­kens
--

Dickens byl pravidelným návštěvníkem Francie a byl prohlášený za frankofila. Krátce tam také žil, byl přijat v roce 1847 v domě Victora Huga a setkal se s mnoha významnými spisovateli současnosti včetně Théophile Gauthiera a Alexandra Dumase.

Jen mezi lety 1862 a 1865 Dickens překročil kanál 68krá. Jeho připoutanost k Francii možná ještě více dokazuje jeho rozhodnutí žít se svou milenkou Ellen Ternan v Boulogne a v Paříži. Vybral si Francii jako místo, kde s ní žil mimo omezení britskou společností. i ale zdá se, že D.ickens miloval obě města, stejně tak žil mezi dvěma společenstvími, , dvěma ženami, dvěma politickými a estetickými režimy.

Francie poskytla Dickensovi pohled na jinou realitu a prostředek vyjednávání o jeho vlastním duševním napětí a rozděleních. atd.

https://www.ca­irn.info/revue-etudes-anglaises-2012-3-page-302.htm

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.