annas

Setkal se někdo z Vás s transsexuálem?

Hledala jsem něco v knihovně a vytáhla knížku Tabu, v níž jsou popsané příběhy ze stejnojmenného pořadu Tabu, který v 90. letech vysilala televize Nova. Pořad uváděl dr. Jiří Šmucler. V jednom z pořadů vystoupil muž, který změnil svou identitu, i žena, která se rovněž ve svém těle cítila cizí a stala se mužem.

Já osobně jsem poznala jednu dívku. Je pravda, že svým vzhledem i postavou připomínala muže, spíš menšího, ale statného. Navštěvovala první ročník dálkového studia na jedné škole. Na konci požádala o přerušení studia. Po dvou – třech letech přišel do školy dopis od Sexuologického ústavu v Praze, že tato dívka změnila identitu i jméno. Dokončila studium jako muž – Josefa Hradilová přijala jméno Jožka Hradilů (jméno jsem samozřejmě změnila). Lidé v rodné obci jí změnu identity neulehčili, proto změnila i bydliště.
Co si o změně pohlaví myslíte? Zachovali se spoluobčané správně?

Nejlepší odpověď
pekynka

Mají to moc těžké, sami se sebou a hlavně s naší společností i když už jsme v toleranci jako národ taky zamakali.Fyzicky zažívají spoustu bolesti při redukčních operacích – odstranění či naopak našití genitálií, implantáty prsů,liposukce,re­dukční plastiky bříšek, nedělají se jednorázové operace, ale rozloží se na několik zákroků, jetě předtím je čeká hormonální léčba a hlavně trvá to několik let. Ale všichni tvrdí, že je to velmi osvobozující. Já jim to moc přeju a nejvíc oceňuju ten boj za svojí identitu.

Další odpovědi
anonym

Potkal a bylo to něco.Stejně jako termobráchu,toho dneska v Metru a svůj úsudek jsem si potvrdil,byl mi potvrzen.
Ono to není všechno jednoznačné,oni nejsou všichni ublížení a nepochopení.Jsou i agresivní.
Už slyším:„Ale to se nemůžete divit“!
To je tak – ať si mě nevšímají,já to samé.
A občas nevycházím z úžasu.

ten který je

Myslím si že pro ty lidi to musí být traumatizující­.Možná se mýlím ale ti lidé trpí pravděpodobně nějakou hormonální poruchou.Jinak jsem nikoho takového nepotkal a přiznávám se že bych ani potkat nechtěl.

vecernice

Nikdy jsem neodsoudila žádnou jinou orientaci,či jinak než mám sama a neudělám to ani u transsexuali­ty.Ano znám a také vím,že ta cesta pro toho ,,ČLOVĚKA"nebyla vůbec jednoduchá.Záměrně píšu velká písmena ,protože by si to každej měl uvědomit,než se pustí do nějakých řečí,že je to opravdu jen člověk a ten si tuto cestu dobrovolně nezvolil.Nedovedu si představit,jak bych se s tím poprala sama.Jednou větou bych napsala,že pokud někdo nenutí do něčeho mě co se mi nelíbí,tak mi je docela jedno jak se orientuje sám.

anonym

DOBRÝ VEČER. TOTO JE TAK SLOŽITÉ TÉMA,ŽE SE NEDÁ VŠE NA TĚCHTO STRÁNKÁCH VYPSAT. JE VŠAK NUTNO ŘÍCI,ŽE TI KTEŘÍ SI S TÍM JEN NEZAHRÁVAJÍ,ALE SKUTEČNĚ TO VŠE TAK HLUBOCE PROŽÍVAJÍ JSOU VELMI ODVÁŽNÍ LIDÉ A ZASLOUŽÍ SI ABY JE LIDÉ NIKDY NEODSUZOVALI.PRO­ŽÍVAJÍ VŠE INTENZIVNĚJI A JSOU VELMI LEHCE ZRANITELNÍ!!! ---ZAJ-PO

Zdroj: ZNALOSTI