luckykubrt

Proč je všechno tak složité?

Proč lidé nežijí jednodušeji a ničí si život složitými věcmi (např. zbytečnou byrokracií nebo špatným životním stylem)?

Nejlepší odpověď
Drap

Každý žije tak složitě jak si to zařídí. To moje žití mi vychází tak akorát.

Další odpovědi
Kepler

Pořád máš na výběr: můžeš si kuře udělat v elektrické troubě, nebo jen tak napíchnuté na klacku nad otevřeným ohněm. Pít víno, nebo bahnitou vodu z louže. Když si snažíme usnadnit si život, je nutný průmysl. Když je průmysl, vzniká nová společnost s novými zákony, aby z toho nevznikl choas. Je pravda, že té byrokracie je někdy zbytečně moc, ale to už musíme brát jako nutné zlo. Jestli by se ti líbilo žít jednodušeji, máš možnost: nech se adoptovat do nějakého afrického nebo polynéského kmene.

dubraro

Protože s rozvojem civilizace vzrůstá její složitost.

Jiří Bohumil

Všechno v životě je tak složité, jak si to člověk udělá a připouští. Všechno je otázka přístupu a životní filozofie. Životní styl je na Tobě. Jak si život zjednodušíš, i pomocí dnešních různých technických vymožeností, je pouze na každém jedinci. Složitější věci ještě neznamenají, že Ti musí život komplikovat. Určitě je lepší vařit na el. vařiči, než nad ohništěm.
A čím je společnost rozvinutější, tím je nutno „nastavovat“ i určitá nutná společenská kritéria, vytvářet zákony a tím se rovněž zvyšuje potřeba té byrokracie. Někdy se zdá otravná, ale většinou se i s ní dá „porovnat“.
A pokud se Ti zdá, že je u nás život moc složitý, zkus to třeba v destinaci rumunských Čechů v Rumunsku. Nedávno o tom byl pěkný pořad na TV.
Tam žijí jako u nás za 1.republiky.
A myslím si, že by jsi velmi brzo spěchal zase k nám zpět.

Roman71

„Jak si kdo ustele, tak si lehne.“ ..staré a pravdivé přísloví :)
Mimochodem také: „Každý svému (ne)štěstí strojvůdcem.“

Na co si zbytečně komplikovat život?

luckykubrt

Kepler: o mně ani tak nejde. Jen o lidi, kteří se neustále za něčím honí, ničí život sobě i druhým. Ale to už je taky i o závislosti (např. drogy nebo automaty). Ztráta smyslu života. ☹

Kepler

Jistě, každý má na výběr, společnost nikoho nenutí jak má žít. Každého je to poslední ze svobodných vůlí. Většina ovšem volí pohodlí se všemi těmi negativními jevy. Co už s tím?