blackgirl

Senát… Kdo by byl pro jeho zrušení?

Podle mého názoru by se měl senát zrušit. Je úplně zbytečný!

  1. V senátě většinou sedí banda dědku, kteří buď jsou na mobilu nebo chrápou.
  2. Berou až statisíce uplně za nic a co normální člověk, ten si se svou mizernou výplatu může dovolit, aby měl na nájem, jídlo atd.

Nejlepší odpověď
Edison

Rozhodně ne!!! Je to poslední orgán, kterej nemá Bureš pod palcem!!! Mimochodem… ty statisíce bych docela rád viděl. Ona to zase taková sláva nejni a na statisíce bych to nepočítal… Spíš na hodně slušný desetitisíce. Snadno si to spočítáš. Ale dvě stě (a to jsou teda hoooodně malé „statisíce“… jen dva) mi nepřijde jako nějak extra… oproti jiným příjmům v této republice. A nemám na mysli to, že by se i takovej plat taky nelíbil…

A že by úplně za nic… to bych taky tak úplně netvrdil… Jsou věci, který se mi nelíběj, ale už taky nějaký paskvily sněmovně vrátili a jiná prezidentova veta protlačili… Takže není úplně k ničemu.

Zdroj: https://www.se­nat.cz/dokumen­ty/o_senatu/zak236_19­95.php?ke_dni=­21.12.2018&O=12

Další odpovědi
Anikitos

Senát bych nechal, jen ho ”trochu reorganisoval.” Ale parlament bych zrušil, rozpustil, zničil, to je kořen všech špatných států…

Senátu bych dal takovou moc jakou měl v římské říši – jen jako poradní sbor krále/císaře. Možná ještě dohled nad zákony, jejich vydávání a úprava, ovšem jen se svolením panovníka… :DD

Arne1

Nemáš na mysli spíše parlament ? Tan plodí nesmysl za nesmyslem.

Klaproth

Rušit senát pouze kvůli závisti se mi zdá zbytečné.

ivzez

Já bych senát nechala (považuji jej za důležitý), ale ztížila
bych možnost přehlasování senátu a prezidentského ve­ta.

Muffz

Senát je důležitý orgán, kde by měli sedět ti nejzkušenější a nejvzdělanější. Z logiky věci to musí být „banda dědků (a babek)“. Ano, statisíce berou, ale není to za nic, stejně jako poslanci ve vládě (zároveň nemluvím o opozici, ta těch povinností tolik nemá, jen škodit vládě). Sedí tam od rána do noci, prodírají se stovkami spisů denně, k tomu musí mít všeobecný přehled. Určitě pozice v senátu není „lehárko v důchodu“. Nemůžeš politiku vnímat jen jako pohled na Schwarzenberga, hodně lidí tam i pracuje.

Kdyby kdokoliv, kdo má myšlenky podobné, jako ty, šel na chvíli dělat jejich práci, tak se zblázní a po týdnu prchá k pásu montovat díly do aut.

Muffz

Edisone, ta tvá fóbie z Babiše je dechberoucí. Co ti vlastně změnil v běžném životě? Zavřel jsi kvůli němu svůj krámek s obratem 20 tisíc ročně nebo jak? Nebo se ti nelíbí zvýšení mzdy či důchodu? Nelíbí se ti růst ekonomiky? Nelíbí se ti, že se konečně po těch letech mění systém, ve kterém prohnilá pravice tunelovala tento stát dlouhá léta? Nelíbí se ti, že dává práci za nadprůměrnou mzdu vzhledem k obsahu práce tisícům lidí? Že díky Agrofertu nemáme mnohem dražší dovážené zboží s horší kvalitou? Že skládá rozpočet tak, aby stát měl zisk a neinvestoval všechny peníze s návratností několika desítek let, kdy se z investic stanou divestice tak, jako by to udělal Kalousek? Že byl možná členem StB jako stovky tisíc lidí, přičemž absolutně netušíš, za jakých okolností a co tam vůbec dělal?
Je fascinující, jaké si lidé tvoří názory na základě polopravd a mediálních desinformací, hoaxů a lží. Přitom za jeho vlády se zlepšuje úroveň prakticky ve všech sférách, ať už společensky, nebo finančně.

Edison

Zavřel. Nelíbí, nelíbí, nelíbí, nelíbí, on mi mzdu fakt nedává, od kdy je deficitní rozpočet ziskem, co tam dělal celkem dobře tuším. Chceš bližší informace? Ptej se, klidně ti řeknu, proč se mi to, či ono nelíbí.

Edison

A ještě se mi nelíbí několik dalších věcí, které jsi taktně přešel. Na Ty ti případně odpovím, pokud vůbec budeš mít zájem o nějaké odpovědi.

Muffz

Takže tobě se nelíbí, že se občané cítí líp, že dostávají více peněz a jsou spokojenější. Mi nejde o to, co si přečteš na netu za hoaxy nebo vidíš na Nově za bláboly, ale co se ve tvém životě změnilo k horšímu tak, aby jsi měl v sobě takovou nenávist. Pokud jsi zavřel krámek, tak za to EET nemůže, může za to tvá podnikatelská neschopnost (promiň), protože EET samo o sobě nedokáže zruinovat žádného poctivého živnostníka, který má aspoň trochu ponětí, jak podnikat. Ale ok, chápu, že jsi nerozdýchal EET a zavřel, a proto máš vůči Babišovi zášť. Je to stejné jako nenávidět učitele, protože tě nachytal s tahákem a dal ti za 5, taky jen dělá dobře svou práci, ty víš, že děláš něco špatně, ale stejně za všechno můžou ostatní.

Anikitos

Pokud by se v současné (politické) situaci nemělo změnit nic než jen zrušení senátu, tak bych ho nerušil – pak by všechna práva přešla do parlamentu…

Edison

Přesně tak… V podstatě je to nepřípustné. Prezident jde Burešovi na ruku. Vládu má Bureš Tvrdě pod palcem. Sněmovna s ČSSD a KSČM taky patří Burešovi. Spousty vysokých úředníků povyměňoval. Takže… co tu zbývá? Senát a Ústavní soud. Je to málo, ale aspoň něco.