IQ tykve

Sdělím – li : jdu se vykotit, jakou aktivitu budu provádět ?!

Nejlepší odpověď
annas

U nás na Moravě se říká vykotit, překotit se = převrátit se. .

Můžete se převrátit vzhůru nohama, můžete se houpat na židli a ta se s vámi převrátí, lehnout si do postele, převrátit se na stranu, převrátit do sebe panáka atd.

Doplňuji:
Význam, který jsem uvedla, znám. Ale zajímalo mě, zda se uvádí i ve slovníku.

Kott zmiňuje stejný význam, převrátit, vyvrátit, navíc pak: vykotit se někam = vypravit se (s příhanou = s hanbou) ,,, Ale to určitě nepřichází v úvahu …

Další odpovědi
iceT

vykotím-li se já,tak jdo do mdlob…

sevos

Lehnout a chrápat,prostě se vykotit.

www

Jako děcko jsem se často vykotil při jízdě na saních, káře, bobech, vozíku (ten se řídil ojem, jen nohama) a podobných velepraktických věcech.
Teď už se vykotím maximálně do postele, nebo do trávy, jdu si zkrátka lehnout. Tipuji tedy, že půjdeš do betle 😁

RedBox

Vykotit – vyvrátit. Já když se jdu vykotit tak se natáhnu na postel a ani nemusím spát, stačí jen odpočívat.

Krepy

Mně máma říkala, když jsem si vzal hodně jídla že se z toho okotím.

rigormortis

když sa vykotím já…buď (pokud mám auto) vymelu, a pokud ne tak zkouluju.

briketka10

protože každému dáš palec, tak
odpověď znát musíš !!
tak si přečti pravidla zejména KODEX !!
jako u ostatních otázek..

Doplňuji:
já když se vykotím tak jedině
s kolem do příkopu a rovnou
i s celým nákupem :D