jirka F

Sbíráte v lese holubinky a znáte je dobře?

Holubinky jsou opravdu záludné houby, ty se musí pořádně umět rozeznat.

Já je teda raději nesbírám

A co vy, sbíráte holubinky, nebo raději jenom to, co znáte?

Nejlepší odpověď
quentos

a) ano sbírám holubinky

Sbírám, a to již od deseti let, kdy jsem měl v hlavě nacpanej prakticky celej atlas hub.
Zhruba v deseti letech jsem domů přines první holubinku (rovnou jednu z těch nejlepších – mandlovou), a jelikož se ukázalo, že je to opravdu ona, již tehdy maminka věděla, že mi může stoprocentně důvěřovat, i co se týče hub. Letos jsem na houbách ještě nebyl, plánuju vyrazit, doufám, že to nebude jako loni, kdy plné koše všichni ukazovali i v televizi, a v Podkrkonoší se paběrkovalo.

Další odpovědi
gecco

a) ano sbírám holubinky

Sbírám (a znám – ještě žiju) holubinky – v jídle vytvářejí ´masu´ – praženice nebo omáčka bez holubinek prostě není to ´ono´…
😉

anonym

b) ne raději zbírám to co znám

Takové houby nemusím.

briketka10

b) ne raději zbírám to co znám

V žádném případě ☹

štamgast

b) ne raději zbírám to co znám

Sbírám jenom hříbky. Tzn. nic se žebrováním kromě bedel.

anonym

a) ano sbírám holubinky

Ano,holubinky znám velice dobře a rád je sbírám.
Nejchutnější jsou nazelenalé.
Holubinky dokonce i suším,jsou vynikající rozmělněné do polévek.

Drap

c) jinak

Znám celou řadu holubinek. Sbírám je však jen vyjímečně, když potřebuji a je nedostatek jiných hub.

Luxx

a) ano sbírám holubinky

lucille

b) ne raději zbírám to co znám