Monie

Satanismus – Můžete mi někdo prosím přiblížit toto téma? A není to vůbec nějak trestné?

Nejlepší odpověď
Mapel

Pokud v rámci satanismu neprovádím trestnou činnost, tak není trestné. Je to protiváha ke křesťanství.

Další odpovědi
MK44

Satanismem se označují některé mystické nauky, kulty nebo rituály, které se staví do opozice proti křesťanství, ačkoli jsou na něm myšlenkově zcela závislé. Na, řekněme, „filozofické úrovni“ je tzv. teistický satanismus, který pojímá Satana jako žalobce proti Bohu za zlo, které Bůh připouští. S takovou literaturou se můžete seznámit, pokud ji budete číst s rozumem. Jako satanistické byly v minulosti někdy označovány myšlenky či spolky, které se pouze nelíbily mocenským strukturám, které se opíraly o oficiální náboženské učení.
Na „nižší“ úrovni pak byla různá „čarodějnictví“ nebo mystické organizace, které si libovaly v často potrhlých magických obřadech odvozených od obřadů oficiálních mysticko-dogmatických organizací. Dneska může jít od záliby ve „středověké“ romantice po případy pro psychiatry.
Pozor! Někdy takové spolky mohou být pouze zástěrkou pro zneužívání drog či uspokojování méně obvyklých sexuálních potřeb. V nejhorším případě, sadisticky nebo podobně orientovaných deviantů!

geoorg

http://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&rls=cs&q=­satanismus&sou­rceid=opera&i­e=utf-8&oe=utf-8

anonym

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sa­tanismus

SeptikB

Křesťan uznává hodnoty, kterým věří a nejde je vidět.
Satanista uznává hodnoty, které vidí, a nejde jim věřit.