FlAsh_7

Rozhodl jsem se, že si budu každý večer pouštět vzdělávací dokumenty a už jsem začal, je to podle Vás dobrý tah?

Nejlepší odpověď
anonym

no jistě, jen vynech dokumenty na téma esoterika, mystika a záhadologie 🙂

Další odpovědi
paul1

Určitě je. Mozek je třeba denně zatěžovat – procvičovat, aby „nezakrněl“. Pokud se budete učit stále něco nového, vytváří se v tomto případě tzv. synapsie, t.j. nová spojení v mozku. Vznikají přitom v šedé kůře mozkové nové neurony v hippokampu, tedy ve struktuře zapojené do učení a pamatování

Kelt

Snad asi tvoje nejlepší otázka, která dává smysl. No, je to dobrá věc. Záleží na to, co chceš jakoby studovat, jaké máš vzdělání, zkušenosti. Jestli budeš chtít získat všeobecný přehled, nebo něco do hloubky. V tom případě by bylo dobré si domluvit konzultaci s nějakým vědeckým pracovníkem. Třeba nezaujatý člověk jako ty, si položí jinak otázku a může obrazně řečeno pohnout Zemí.

Edison

Pokud to nebude sustematické, naděláš si v hlavě ještě větší maglajz. Dobrou, kvalitní knihu dokument nenahradí. Jen nozorně ukáže, ale vměstnat do toho tolik, jako lze do knihy nelze. Nemluvě o tom, že v knize, oproti filmu, se lze k věcem snadno a rychle vracet, rychle a snadno dohledat alternativní zdroje a podobně.

Takže opakuji: ČTI!!!

aliendrone

Myslím, že každovečerní pouštění vzdělávacích dokumentů je pro tebe mnohem přínosnější, než každovečerní pouštění plynů. (což dělá přinejmenším asi polovina národa, myslím) ;) :)

Možná bych polemizoval s ge0rgem ohledně „záhadologie“. Nevidím nic špatného na tom, že něco neumíme vysvětlit, průšvih nastává teprve tehdy, když si to vysvětlujeme účelově „cochcárensky“. :)
Místo toho bych navrhl nesledovat historické dokumenty zaobírajícími se obdobím od počátřku 20. století do současnosti. Se skutečnou historií to má málo společného, jde spíše o vyloženou PROPAGANDU! :( :( :(

zjentek

Jasně. A pak přijď čas od času sem a na nejasnosti a nepochopení okolo vzdělávacích dokumentů se zde ptej. Já od tebe otázky okoukám, přečtu si odpovědi a nemusím pak už trčet u dlouhých vzdělávacích pořadů. Budeme pak z toho stejně chytří. To je, viď? (;

anonym

nějaké rádo by dokumenty na témata typu „Příšera v Loch-ness“, „Věřte – nevěřte“, „Kraken – skryté nebezpečí z hlubin“ či „Plochá země, možná je všechno jinak“ ? se vysílají bohužel taky a k rozhledu ti moc nepomohou 🙂 I tady je třeba vybírat.

anonym

pokud máš rád fyziku a zajímá tě kosmos zkus třeba tento dokumentární cyklus pro začátek https://ulozto­.cz/hledej?ty­pe=videos&q=kos­mos+%C4%8Daso­prostorov%C3%A1+o­dysea … jen tip

aliendrone

Přidávám se k tipu ge0rge, dobré také bylo „Cestování červí dírou s Morganem Freemanem“. :)