Niikii

Rozdíly mezi černým a hnědým uhlím

Víte alespoň 5 rozdílů?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Barva,tvrdost,těž­ba,hoření,zpra­cování,ekologi­e.

Další odpovědi
mosoj

černé uhlí
(rozdíly proti hnědému)

  • starší – vznik prvohory
  • vyyšší obsah uhlíku
  • nižší obsah síry a popelovin
  • vyšší výhřevnost a spalné teplo- díky vyššímu obsahu uhlíku
  • menší obsah vody
  • hůře se těží, protože je uložené v hluboko

uložených vrstvách, dáno dobou vzniku

  • z výše uvedených důvodů je dražší
  • Je ho na Zemi méně než hnědého

  • Největší zásoby mají USA, které si ho šetří až bude zbytek světa v háji.

venkovan

Černé uhlí je dražší. Do sklepa se ho proto dává méně, vynáší se z něho méně popela, za „bolševika“ prakticky nebylo v obchodní síti a na topení černým uhlím zatím moc nepoukazují skalní ekologové.