Ellen1901

Jaký je rozdíl mezi homogenním a izotropním prostředím?

Dobrý den, může mi prosím někdo vysvětlit jaký je rozdíl mezi homogenním a izotropním prostředím v optice? Děkuji

Nejlepší odpověď
Kepler

izotropie >> nezávislost fyzikálních vlastností některých látek na směru, ve kterém jsou měřeny
Příklad z praxe: dřevěné polínko má jiné vlastnosti po letech (rozštípneš ho) a jiné kolmo k letům.
Homogenní = stejnorodé, ve všech směrech má stejné vlastnosti (třeba železná koule).
V optice to pak může znamenat třeba že optické vlastnosti (průhlednost, lom, odrazivost, barva světla) se mění podle směru šíření světla.