Rozdíl mezi astrologií a astronomií

Stručně, ale jasně, dík! 🙂

Nejlepší odpověď
Olaf

Astronomie je věda, astrologie je šarlatánství. Astronomie podává vědecké výsledky o „jevech“ za hranici Země, astronomických tělesech (planetách, hvězdách, galaxiích atd…), o vesmíru. Astrologie tahá z důvěřivých lidí prachy.

Další odpovědi
anetadela1

Astrologie se zabývá působem vesmírných těles a dějů na život na zemi (lajcky řečeno). Astrologové jsou a byli lidé, kteříse snažili z hvězd vyčíst např. budoucnost ale i jiné věci. Pod astrologii patří např. horoskopy apod.
Astronomie je věda o vesmíru, vesmírných tělesech – ale na rozdíl od astrologie se jedná o vědu. Tedy zajímá se především o jejich fyzikální vlastnosti, matematické vztahy atd. Jejím úkolem není hledat ve vesmíru nějaké nadpřirozené věci, ale zkoumat, jak je tomu skutečně.

Retko

Astrologie se zabyva postavenim hvezd a pusobenim na budoucnost cloveka. Znas to, podle toho kdy se narodil, horoskop apod.

no a astronomie je tohle – přírodní věda zabývající se studiem kosmických těles, jejich pohybů, vývoje, studiem jejich soustav i vesmíru jako celku.

kenyrts

Astronomie, řecky astron = hvězda a nomos = zákon, česky též hvězdářství, je věda, která se zabývá jevy za hranicemi zemské atmosféry. Zvláště tedy výzkumem vesmírných těles, jejich soustav, různých dějů ve vesmíru i vesmírem jako celkem.

Astrologie (česky někdy také hvězdopravectví) je obor lidského poznání zkoumající vztah mezi ději ve vesmíru a pozemskými událostmi. Původ slova je možné přímo odvodit od řeckého astron = hvězda,logos = slovo).