JanaViki

Rovnátka informace

Chtěla bych se zeptat. Mám předkus a chtěla bych vědět, jestli po sundání rovnátek nebudu vypadat jako blb*c, abych nevypadala ještě hůř. A taky to, jestli rovnátka platí pojišťovna, nebo normálně lidé, co je chtějí :) to spíš :D
Děkuji moc:)

Odpovědi
Reezo

Ahoj, pokud nenecháš rovnátka splnit účel a sundáš je, tak ti zůstane ten předkus. Hodně lidí s tím normálně bez problému žije… Jinak z pohledu dospělého nic proti rovnátkám nemám, ale otázka je jak je to v kolektivu školáků… Myslím si, že diskreditace určitě nehrozí. Z mého hlediska je lepší mít zuby narovnané, protože se potom i lépe čistí a hlavně hezké zuby jsou tvá vizitka. Co se týče hrazení pojišťovnou, tak to nevím na 100% ale nejspíš nějaký základní model by mohl být dotovaný pojišťovnou, ale za lepší, si člověk musí asi připlatit. Nejlépe to zjistíš, když kontaktuješ pojišťovnu u které jsi nebo jestli to najdeš na stránkách třeba… Nejspíš bude existovat x typů rovnátek. Proto je dobré zvážit výběr.

anonym

Děláš si nejspíš řadu zbytečných starostí. Navštiv dentistu v nejbližším okolí a všechny tyto otázky s ním prober. Kdybys měla mít po rovnátkách zuby horší než před jejich používáním, tak by ti je žádný zubař nepředepsal. Jen odborník ti rozumně vysvětlí přednosti či zápory a doporučí vhodný typ rovnátek.

fooyou

Pokud rovnátka necháte po celou dobu aplikace a budete chodit na utahování a konzultovat vše průběžně se zubařem, výsledek bude určitě stát za to.