Bobobobo

Mohou mít dva hlavní pracovní poměry a zároveň pobírat rodičovský příspěvek?

Dobrý den,do 30.9. pobírám rodičovský příspěvek do tři let věku dítěte.K zaměs­tnavateli zpět nenastupuji z důvodu zrušené pozice.Od 1.8. nastupuji do nové práce na HPP.Mohou být takto dva hlavní pracovní poměry?a zároveň pobírat rodičák?U zaměs­tnavatele kde mi byla zrušena pozice ukončím k 30.9. HPP.Měla bych mít nárok na odstupné?
Nebo pro mne je lepší od 1.8. nastoupit na dohodu a až ukončím zaměstnání kde mo zrušili pozici tak potom přejít u nové práce z dohody na HPP od října?Daňové přiznání si budu dělat sama.děkuji

--

Rodičovská dovolená,dva hlavní pracovni poměry

Nejlepší odpověď
ivzez

Nárok na odstupné vzniká zaměstnanci, kterému dal zam ěstnavatel výpověd z dův odu, který zakládá nárok na odstupné. Případně při uzavření písemné dohody o ukončení pracovního poměru dohodou z téhož důvodu (důvod by musel být v písemné dohodě).

V tomto případě by podle mne nárok na odstupné vzniknout mohl.

Rozlišení HPP a VPP už se nepoužívá. Můžete mít uzavřeno tolik pracovních poměrů, kolik jich stihnete vykonávat, aniž byste se v někkterém z nich musela vymlouvat na jiné zaměstnání.

Souběh práce a pobírání RP je možný.