annas

Říká se, že ráno je moudřejší večera. Neplatí někdy, zvláště když nesvítí slunce, že je ráno pošetilejší než večer?

Není to tím, že

  1. některé myšlenky si hlavě připadají jako trestanci v kriminále,
  2. srdce vzplanulo láskou, proto se dotyčnému vykouřil rozum z hlavy,
  3. mozek je továrnou na myšlenky, tudíž je správné zavést servis medvědích služeb,
  4. ti, kdo mají dlouhé vedení, si uvědomují, že brzy ráno je na vše jejich rozum krátký?

Podle Miroslava Huptycha

http://www.hup­tych.cz/data/2018/HO­DINKY_s_ohn%CC%8Cos­trojem.pdf

Obrázek
https://pixaba­y.com/photos/sun­rise-clouds-cloudy-sky-3613856/

Nejlepší odpověď
aliendrone

Myslím, že to není o ránu, jako o tom vyspání se – emoce vychladnou, člověk získá dostatečný odstup k racionálnějšímu úsudku.

ad 1 – Jistě, v mém případě se povětšinou týkají žen (tedy spíš povětšinou týkaly, dnes už na mne „dolehla moudrost vyššího věku“ – bohužel :( – na rozdíl od Keplera chlívného)! ;) :D

ad 2 – Pokud OPRAVDU platí to první, tak BEZ VYJÍMKY i to druhé. Přemýšlel jsem, jestli to není nějaký přírodní zákon/nutnost, alespoň se to tak jeví. ;) :D :D

ad 3 – „Mozek je továrnou na myšlenky…“ muehehééééé! :D :D :D
Povětšina má sotva „rozptýlenou manufakturu“ a nemálo jen „přístřešek za kadibudkou“! ;) :)
Navzdory tomu je nezřídka i těm co mají „roboticko-automatickou linku“ takový servis třeba, tudíž pokud by to někdo dotlačil do konce jako praktický podnikatelský záměr, myslím, že by všechni ti Billové Gatesové a Warren Buffetové a spol. byly vedle takového giganta úplní majetkoví žebráci! :)

Dodatek, vynechal jsem čtyřku! ;)

ad 4 – S tím „dlouhým vedením“ je to komplikované. V MNOHA případech (oprávněně) nadávám nad tím, jak pomalu – pokud vůbec – něco lidem dochází, na druhou stranu jsou celé okruhy (zejména společenských) problematik, kde i jinak úplní degeši mi kladou (oprávněně) otázku „Jak můžeš být TAK blbej?“ :(

Z tohoto úhlu pohledu je lhostejná denní doba a otázka vyznívá do ztracena, pokud má vůbec smysl. ;) :)

Další odpovědi
Kepler

Pro mně je ráno vždycky moudřejší večera, ať už slunce svítí, nebo ne, Důležitější rozhodnutí dělám zásadně po ránu. Kolikrát si řeknu, co mě to včera napadla za blbost? Dokonce, když jsem se učil na zkoušky, dělal jsem tak nejraději dopoledne, hlava mi to líp vstřebávala. Večer si nechávám na vymýšleni ptákovin.

Drap

Myslím, že slunce na to vliv nemá V tomto rčení ta noc spíše vyjadřuje patřičnou prodlevu, aby jsme nestříleli od boku, ale vše zvážili. U některých rozhodnutí může být ale příliš dlouhé přemýšlení však na škodu.

  1. Určitě, některé jsou opravdu zavřené v hlavě spoustu dní, stále se vracejí a vodné řešení nenapadá.
  2. Ano, pokud se někdo zamiluje, nejmarkantnější je když vzplane náhlou a bleskovou láskou, tak jde rozum opravdu někam do neznáma. City a rozu dost často nejdou vůbec dohromady. I když člověk ví, jak by bylo rozumné se zachovat, tak city to dovedou zcela převrátit.

3 Kdyby to tak šlo nainstalovat nějaký podobný program do všech hlav, bylo by to skvělé. Předešlo by se spoustě unáhlených a nerozumných rozhodnutí. Bohužel, doposud to neumíme.. Nejsem si tak jist, zda platí i toto. U těch, co mají dlouhé vedení většinou je úplně jedno, zda je ráno, nebo večer. Délkou vedení se rozum nerozroste.

aliendrone

Kepler>>> Také jsem si všiml, že mé „nejlepší nápady“ přichází VŽDY večer – čím to je? ;) :D :D

Kepler

Nevím. Možná je mysl už unavená a střízlivého chování neschopná. Takže blbne. Spánek nás zase dekontaminuje. 🙂