lukas.zmizik

relativní hodnota peněz a chudí VS bohatí…

dobré dopoledne
tak by mne zajímaolo, jak to vlastně je…
kde bysme byli bez milionářů… je správná moje úvaha, že kdyby neexistovali chudí VS milionáři, ale přitom by na světě existovalo stejné množství peněz jako dnes, že by jejich hodnota klesla?

tak že v zájmu zachování hodnoty peněz si musíme chtě nechtě nějaké ty chudé a milionáře na světě udržovat? a teď trochu extrém – protože sme to s tisknutím peněz trochu přešvihli a proto tajně schvalujeme lichváře aby bylo víc chudých a bohatých? a na druhé straně příjde do banky pan poslanec pro úvěr a: kolik byste si představoval pane poslanče, dáme miliónky dva, nebo radši rovnou čtyři, co říkáte? a tu hypotéku na loveckej zámeček jako byste už měl doma…
Doplňuji:
resp. abych to upřesnil: milionáři musí uměle udržovat při existenci i chudou vrstvu, aby hodnota jejich peněz neklesla…

Nejlepší odpověď
mosoj

To jsi hodně vedle.
http://www.re­formy.cz/zpra­vy/hodnota-penez/

Další odpovědi
fcoop

Domnívám se,že tvoje úvaha je tak trochu guláš – něco jako když vařili pejsek a kočička.
Kdyby neexistovali chudí a bohatí.......­...........pro­blém je v tom,že existují.
Pokud to problém je.
Je to zařízené tak,že vždy budou existovat chytří a méně chytří,schopní-třeba čehokoli-a méně schopní – říká se tomu přirozený výběr.
Teorie o „beztřídní společnosti“ jsou – byly – zřejmě myšleny upřímně,ale v praxi jsou mimo mísu.
Všichni jsou si rovni........­........?!
Vždy bude někdo rovnější.
Kdyby........­.......žádné „kdyby“ neplatí.
KDYBY měla babička koule,tak by to by dědeček.
Ale babičky je nemívají.

zjentek

no a když si tady peníze zaměníš za otroky, co dřou na cizí zadky, zbyde z toho základ: budu si umět vydupat to, co k životu chci a chci, vlastním přičiněním?

zzzzz

Ekonomika potřebuje chudé i bohaté, jinak by neexistovala hodnota peněz. Nikdo by peníze nepotřeboval, kdyby všichni měli stejně. Takže není možné, aby neexistovali chudí VS milionáři a přitom by na světě existovalo stejné množství peněz jako dnes. Nejednalo by se o peníze, pouze o potisknutý papír. Ale hezká otázka 🙂

anonym

Viděl jsi film Nádherná zelená ?
http://www.no­vebohatstvi.cz/2011/07/­nadherna-zelena-zakazany-film-spatruje.html

Předpokládám, že nepodmíněný základní příjem je řešení do té doby než nastane model z jmenovaného filmu. Při systému nepodmíněného příjmu by nikdo úplně chudý nebyl, kdo by si chtěl zvýšit úroveň a pokládá peníze za její projev, tak bude mít možnost. Bohatá vrstva lidí byla, je a bude. Zatím.
http://www.cau­cesko.cz/nepod­mineny-zakladni-prijem/

Do té doby než se naučíme žít tak jak je ukázáno ve filmu, bude zle a ještě hůř…:-((