Anife

reklamace výrobku a vrácení peněz

Reklamovala jsem výrobek, reklamace byla vyřízená, ale teď musím si něco vybrat na prodejně. Mám právo požadovat peníze a né výměnu?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Máš právo na vrácení peněz podle reklamačního řádu.

Další odpovědi
jmhad

opět nějaké dohady. Odstoupení od smlouvy a tím vrácení peněz lze v těchto případech:

  • závada je neodstranitelná a věc nelze používat
  • shodná závada se projeví i po 2 x opakované opravě
  • je překročena lhůta 30 dnů pro vyřízení reklamace
  • prodejce oprávněného neinformoval do 30 dnů,že je reklamace vyřízena
  • po dohodě.

Pokud má někdo jiný názor,je třeba si přečíst „Občanský zákoník“.
Protože byla reklamace uznána,můžete požadovat úhradu Vašich nákladů spojených s podáním reklamce – např.cestovné či poštovné

mojitek

Nemusíte vůbec nic.Pokud Vám prodejce odmítá vrátit plnou částku a nutí Vás k něčemu co nechcete tak neleňte a zajděte na ČOIku.Rozhodně se nemusí jednat o 3 stejné závady..

Hlada

Při uplatňování reklamace máte právo si zvolit, jakým způsobem má být vyřízená. První půlrok výměnou zboží nebo opravou, zbytek záruční doby opravou. Na vrácení peněz není zákonný nárok. Vyřízení reklamace nemůže být podmiňováno nákupem jiného zboží. Můžete se ale tak dohodnout.
Opět správná a vyčerpávající odpověď od imhad.

Michal Kole

Na peníze máte nárok po 3 STEJNÝCH závadách nebo po 4 RŮZNÝCH.

Výměnu máte právo pokud je vada NEOPRAVITELNÁ.