Petruse6

Třetí reklamace a vrácení peněz

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak je to s reklamací a vrácení peněz. Už po druhé jsem reklamovala mobil se stejnou vadou (nereagoval, sám se vypínal a zamrzal), reklamaci uznali, ale vady se stále vyskytují. Nyní to půjdu reklamovat po třetí, mám rovnou žádat o vrácení peněz, když mi je nenabídnou sami? Mobil je stále v záruční době, koupila jsem ho 27.7.2013. Předem děkuji za odpověď :)

Nejlepší odpověď
brillant

Vepište odpověď… http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=reklamace%20v%C3%BD­robku%20a%20vr%­C3%A1cen%C3%AD%20pen%C4%­9Bz
https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=re­klamace+v%C3%BDrob­ku+a+vr%C3%A1cen%C3%AD+p­en%C4%9Bz&sou­rceid=opera&i­e=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

Další odpovědi
anonym

Ne, nejdříve je třeba ukončit kupní smlouvu, která vzniká automaticky zakoupením výrobku. Zkusil bych se dohodnout na výměně zboží, trval bych na stejném výrobku, pokud jej už nemá lze žádat vrácení peněz.
Taky je možný jiný mobil se slevou (pokud je levnější), možnost i dražšího mobilu a doplatit rozdíl v ceně.
-
Během prvního půl roku od převzetí věci si kupující může vybrat mezi opravou a výměnou, a není-li to možné, tak mezi slevou a odstoupením od smlouvy. Podmínkou však je, že kupující před převzetím věci o vadě nevěděl.
Ve zbytku záruční doby máte právo „jen" na bezplatnou opravu, jde-li o odstranitelnou vadu. Prodávající se však může rozhodnout, že místo opravy vám rovnou zboží vymění za jiné, takzvaně bezvadné.
Samozřejmě se můžete dohodnout i na slevě z ceny nebo na zrušení kupní smlouvy, tedy vrácení peněz – nemáte však na to automatický nárok ze zákona.
Teprve pokud vadu nelze odstranit (oprava není možná), máte zákonný nárok na výměnu nebo můžete od smlouvy odstoupit, tedy nechat si vrátit peníze. Volba je na zákazníkovi.
-
Stejnou volbu – tedy výměnu zboží nebo vrácení peněz – máte, jestliže se vada vyskytne opakovaně nebo má zboží větší počet vad a nelze jej proto řádně užívat.

Zdroj: http://aktual­ne.centrum.cz/fi­nance/nakupy/cla­nek.phtml?id=65­6170

zzzzz

Souhlasím s česílkem, jen dodám, že existuje soudní judikát, který říká že 3 stejné nebo 4 různé závady dělají ze zboží věc, kterou nelze řádně užívat a tudíž vzniká kupujícímu právo od kupní smlouvy odstoupit. Tento judikát se však vztahuje z občanskému zákonu platnému ještě loni, k tomu novému si na judikáty budeme muset ještě pěkně dlouho počkat.

ivzez

Uveďte rovnou při reklamaci, že budete chtít odstoupit od smlouvy a vrátit peníze.
Ale pokud reklamaci neuznají (stává se, že se třetí závada „v servisu neprojeví“), musela byste to řešit prostřednictvím znalce.