Peki

Jakou zvolit právní formu projektu spojujícího lidi, kteří chtějí pomáhat?

Zdravím,

chci vytvořit projekt, který spojí lidi. Kteří budou paušalně vkládat určitou částku peněz – část se rozdělí na určitý účel (pomoc nemocným, věda, výzkum, inovace, pomoc potřebným, příroda, kulturni projekty… cokoliv, pokaždé něco jiného). A jelikož plánuju i partnerský program, tak část se rozdělí mezi členy, kteří doporučili toho nového přispěvatele.
Osobně, co se týče mě jako zakladatele, bych si nechal nějaké malé procento na provoz, anebo bych byl uplně bez zisku, ale vydělával bych jiným způsobem… prodával bych produkt lidem, kteří jsou partneři nebo přispěvatelé nějaké trička třeba apod..

Jakou zvolit na toto nejlepší právní úpravu? Nadace, nadační fond, zaujala mě i novinka svěřenský fond, prý se dá použít pro charitativni učel a podnikání… ale moc sem se o tom nedogoogloval :/ Nebo nějaká jina právní forma, zahraniční Ltd. třeba? Nebo stačí na toto eseróčko? Budu vám velmi vdečný, pokud mi navrhnete nějaký vhodný způsob právní formy a i to zdůvodníte. Chci něco jednoduchého, žadné komplikovanosti.

Odpovědi
ivzez

To „zapáchá černotou“, pochybuji,
že Vám v tom někdo rozumný poradí…

Kamilovo

Také bych právní ochranu řešil formou založení svěřeneckého fondu. Já jsem si jej asi před rokem zakládal přes https://www.al­phacitizen.com/cs/ a jsem naprosto spokojený.