freader

Jakou zvolit právní formu ?

Rád bych se zeptal, jak byste řešili situaci více společníku například pro eshop, kdy se jede na živnost jednoho z nich. Určitě možnost založit s.r.o, ale existuje i nějaka možnost rozdělení majetku atd v našem případě ?
Doplňuji:
Zajímala by mě hlavně varianta, jak řešit pokud chceme zůstat na živnosti, protože jakože student mám výhody, které bych po založení sro neměl.

Odpovědi
zzzzz

Ta to rozdělení záleží na tom, jaké mezi sebou máte smlouvy.
Krom s.r.o. existuje i v.o.s. http://www.ipod­nikatel.cz/Za­lozeni-obchodni-spolecnosti/jak-zalozit-verejnou-obchodni-spolecnost-v-o-s.html

nebo komanditní společnost http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ko­manditn%C3%AD_spo­le%C4%8Dnost

Jejich založení vyjde levněji než s.r.o.
Doplňuji:
Tak na té živnosti zůstaňte a majetek si pojistěte smlouvou nebo směnkou.

anonym

Každý „společník“ si pořídí „živnost“ – tedy se každý stane OSVČ – a dohromady založíte Sdružení podnikatelů (je nutná smlouva, ale pro jednotlivce se nic zásadního nemění).