hapiky

Registrujete také nějaké novotvary? Jsou tady na odpovědích třeba nějací „hejtři“, kteří jen hejtují?

https://jurnec­ka.blog.idnes­.cz/blog.aspx?c=524785

Nejlepší odpověď
annas

Vložila jsem otázku na „patvary“, které dokonce odsouhlasilo MŠ bez požehnání UJCAV.

Uvedený výraz je nespisovný, dokonce slangový , takže se o něj nezajímám, jen když na některý z nich narazím. Zřejmě se mnozí předvádějí, že ovládají angličtinu., někde jsem zahlédla jako reakci na kritiku, která není žádoucí, takže jsou to „hejtři“.

Měl by se rozlišovat projev psaný od projevu mluveného.

Ach jo, kam jsem došli, kdo to ví … proč ne hezky česky … jak zmiňovali někteří „velikáni“, kteří si češtiny vážili a uznávali ji. Opět bych mohla citovat Karla Čapka a jeho Chválu české řeči.

Všeho s mírou,. záleží kde, kdy, komu nespisovné výrazy řeknu, nikoliv napíši.....

Další odpovědi
anonym

Hejtři tady nemají prostor díky moderátorům. Ti jejich agresivní příspěvky obvykle velmi rychle mažou.

Kepler

Tu a tam se jeden „hejtr“ projeví, ale své urážky umí zabalit do slušných slov. Nebudu jmenovat, snad někoho napadne o koho jde.

zjentek

Často se zde vyskytuje tvar „lepšolidi“, což mě irituje- si připadám, jako bych koukal na TV Barrandov a ne do odpovědí!

Hejtr/hejtovat původně vzešlo z angl. hate a značí nenávist. Kdo tedy odpovědi snáší vcelku dobře, je z obliga. Věděl bych o jedné „autoritě“, která zdejší odpovědi NESNÁŠÍ, čili je tady svým způsobem „za hejtra“. Nebudu jmenovat, to by mně smazali. ON ví, ale… Možná dělá jen zápornou reklamu, to neví NIKDO. (;

ivzez

Ne, hejtři se tu neobjevují, nebo stihnou být
smazáni, než se tu objevím (nevídám je tu).
_________

Omlouvám se, nevím, proč (chtěla jsem jen odsadit
odstavec) se vložila nedokončená odpověď.

Podle mne má v češtině slovo hejtovat jiné významy
než původní „hate“. Ti, kdo je často používají, je volí
obvykle v okamžiku, kdy s nimi někdo nesouhlasí.

Takže slovo „hejtovat“ může znamenat
„slušně projevit nesouhlasný názor“. (–:

hapiky

ge0rge: Možná tu jsou jen umírněnější hejtři, začátečníci nebo amatéři?

anonym

to ani ne, spíš sofistikovanější hateři, kteří to umí podat ve vší slušnosti :) Ale těch opravdu není moc, ono to totiž chce kumšt, takhle to podat a myslím že je podstatné že to tu filtruje takové ty vyloženě přiblblé hatery co umí jen hloupě urážet vulgaritami.