ratjfwemtrlk

Poradíte s napsáním referátu o skupině?

Dělám referát, kde musím odpovědět na otázku: kde žije/žil, a kdy se narodil, tak tam mám napsat všechny členy té kapely? To samé tahle otázka: vypiš informace o životě, ocenění, současná produkce hudby, žánr, taky mám napsat každého jednotlivého člena?

Původní neotázka
Referát o skupině

Nejlepší odpověď
annas

Určitě víte, co je referát. To je třeba mít stále na mysli.

Je to podrobnější zpráva, která informuje , hodnotí, přesvědčuje a získává atd.

Když máte uvést informace o členech, tak byste měla několik slov napsat o všech.

Ale informace se dají spojit – věkově jsou si blízcí, vzdálení, pocházejí odtud a odtud, sešli se tehdy atd.

Třeba si referát vyberete jako maturitní téma, tam se budete musete rozhodnout sama.

„U referátu v každém případě volíme spisovný, formální jazyk.
Sled: nadpis – úvod – hlavní text – závěr
Text referátu poté komponujte logicky – nezapomeňte nejprve uvést čtenáře do dané problematiky (úvodní odstavec), poté problematiku rozeberte (zpravidla několik odstavců, kdy každý odstavec rozebírá jedno téma dané problematiky), a na závěr problematiku shrňte v závěrečném odstavci.“

http://www.stat­nimaturita-cestina.cz/referat

Další odpovědi
Cenobita

Je to zcela na tvém rozhodnutí, ty jsi referent. Navrhuji však minimálně zmínit členy skupiny jménem, případně uvést jak se skupina měnila a vyvíjela, ve skupině je vždy jedna výrazná osobnost frontman (muž v popředí) a té bych se věnoval obšírněji.

Lamalam

Zeptej se paní učitelky.

xxx3

osobně bych referát o hudební skupině co nejvíce směřoval na jejich hudbu a co nejméně na jejich osobní život. Je třeba mít na paměti, že hudebníci jsou (až na výjimky) známí především kvůli tomu, co tvoří, čili kvůli hudbě. Vypisování se o tom, kolik měli dětí, manželek, rozvodů nebo co si oblékají, je jen mrháním času.