hanjimka

Recept na džus

Nevzpomínáte si někdo prosím na recept na domácí džus z pomerančů a z kompotovaných meruněk.Nějak se to celé vařilo,rozmixovalo a něco se tam přidávalo.Nemůžu si vzpomenout a na netu jsem našla jen džus s mrkví.Děkuji.
Doplňuji:
Odpověď Hanny2 je přesně to co jsem hledala ale děkuji za námahu všem a ostatní určitě vyzkouším taky 🙂

Nejlepší odpověď
hanny 2

2 – 3 ks
pomeranč

1 sklenice
kompotované meruňky

3 lžičky
kyselina citronová

6,5 l
voda

40 – 50 dkg
cukr krupice

Pomeranče omyjeme, oloupeme, vypeckujeme a nakrájíme na menší kousky.

Do 1,5 litru vody dáme pomeranče. Přidáme 1 sklenici zavařených meruněk i se šťávou. Vše uvaříme doměkka a necháme vychladnout.

Vychladlou směs rozmixujeme a přecedíme. Kdo má rád hustý džus, nemusí směs cedit.

Převaříme 5 litrů vody, do které jsme přidali 40 až 50 dkg cukru a 3 lžičky kyseliny citronové. Do vody přilijeme rozmixovanou směs a promícháme.

Hustý pomerančový džus podáváme vychlazený.
http://recepty­.vareni.cz/hus­ty-pomerancovy-dzus/

Další odpovědi
tom004

Zkus tento:
8 velkých pomerančů 1 kg cukru kyselina citrónová dle chuti /cca 3 pol.lžíce / voda
Pomeranče velice důkladně omyjeme a nakrájíme i se slupkou na malé kousíčky.Dáme do 1 litru studené vody a přidáme kys. citr.Zamícháme a necháme do druhého dne stát.Druhý den převaříme 12 litrů vody s cukrem a necháme vychladnout.Při­pravenou směs z pomerančů rozmixujeme na kaši,kterou vlijeme do vychladlé vody s cukrem.Zamíchá­me,přecedíme a plníme nejlépe do větších pet lahví.Džus se uchovává v chladu. Kaše z cedníku se již neupotřebuje,ale někdo z toho může dělat mraženou dřeň.

barnajka

Našla jsem jeden recept, ale nevím, jestli je to přesně to, co hledáš. Snad…

http://www.vse­ovareni.cz/re­cepty/domaci-dzus-z-pomeracu-a-merunek/

http://www.mi­mibazar.cz/re­cept.php?id=8265

kamila44444

jestli chceš obyč. zdravý domácí džus,tak stačí jen vymačkat pomeranče,cukr a jestli to bude moc sladké,tak zředit vodou.

Evasky

NWM,to jsem ještě nebyla na světě.

Jana5678

Dobrý den, já jsem si nedávno pořídila nový odšťavňovač a experimentuji s různými recepty na domácí džusy. Co se týče vašeho dotazu na recept s pomeranči a kompotovanými meruňkami, myslím, že by mohl vypadat nějak takhle: Nejprve si připravte pomeranče a kompotované meruňky. Pomeranče vymačkejte a meruňky rozmixujte spolu s trochou šťávy z kompotu. Potom směs přiveďte v hrnci k varu a nechte ji chvíli povařit. Můžete přidat trochu medu nebo cukru pro doslazení dle chuti. Nechte směs vychladnout a poté ji přeceďte, aby byla hladká. Doufám, že vám tenhle recept pomůže.