pracka

Ráda bych poskytovala službu odborného garanta, jak se jím mohu stát? Jedná se o obor manikúra, v oboru mám praxi 3roky.

Odpovědi
Paulovič

Dobrý den,

asi takhle:
Garanta může dělat ten, kdo sám splňuje požadavky na odbornou způsobilost pro výkon řemeslné živnosti Pedikúra, manikúra. Nemůže to tedy být zdravotní sestra, nebo manikérka, která nesplňuje předpoklady a proto musí mít garanta.

Za současného znění živnostenského zákona jsou požadavky na odbornou způsobilost následující – kopíruji:
Odborná způsobilost pro řemeslné živnosti se prokazuje, není-li v příloze č. 1 stanoveno jinak,

  1. výučním listem z příslušného tříletého učebního oboru nebo jiným dokladem o řádném ukončení příslušného tříletého učebního oboru a dokladem o vykonání tříleté praxe v oboru,
  2. vysvědčením o ukončení studia příslušného studijního oboru střední odborné školy, jehož délka je kratší než 4 roky, a dokladem o vykonání tříleté praxe v oboru,
  3. vysvědčením o maturitní zkoušce v příslušném studijním oboru střední odborné školy nebo středního odborného učiliště nebo gymnázia s předměty odborné přípravy a dokladem o vykonání dvouleté praxe v oboru, nebo
  4. diplomem, vysvědčením nebo jiným dokladem o absolvování bakalářského nebo magisterského studijního programu uskutečňovaného vysokou školou v příslušné oblasti studijních oborů a dokladem o vykonání jednoroční praxe v oboru,
  5. dokladem o uznání odborné kvalifikace, vydaným uznávacím orgánem podle zákona o uznávání odborné kvalifikace.

S pozdravem Roman