kurec

R.U.R Děj. Jak roboti přišli na to jak se rozmnožit?

Když roboti neznají tajemství výroby, avšak Alquist pozná že roboti mají city a lásku. Jak se tedy pak rozmnoží?

Nejlepší odpověď
annas

Roboti na nic nepřišli, ale autor, který se obává, že civilizace ubíjí v člověku to základní, to je lidský cit.

Jde o nadsázku, symbol,.zrození, který začíná od toho nejzákladnějšího, to je cit lásky.

Je pravda, že roboti neměli žádné rozmnožovací ústrojí kvůli zjednodušení výroby, nepotřebovali je, takže je třeba si uvědomit, že jde opravdu o symbol náznaku nového života.

V tomto směru je Čapek optimistický, v umělém člověku se probudí cit, takže opakuji, ten je základem nového života.. Lidstvo nezahyne.

Přece podle Bible začal život člověka od Adama a Evy… nový počátek…

Další odpovědi
Kepler

O možnosti rozmnožování robotů v tomto dramatu nic není.
Alkquist však objeví dva roboty, kteří se k sobě chovají jako lidé, mají lidské city, smějí se a cítí k sobě lásku. Alquist v nich vidí jakéhosi novodobého Adama a Evu a doufá, že z nich vzejde nový život a noví lidé.

http://www.cesky-jazyk.cz/ctenarsky-denik/karel-capek/r-u-r-7.html#axzz5rE5RR1DC

led

Programátori im zabudovali informáciu, z ktorých súčiastok zložia nového aliendrona, prepáčte, robota.
V časoch Čapkových R.U.R. boli roboti, ešte stroje bez ľudských schopností a práv . No vďaka rôznym spisovateľom sci-fi postupne získavali aj ľudské schopnosti a pocity. Vyvrcholilo to u Isaaca Asimova (Ja,robot) keď robot, vďaka svojmu ľudskému mysleniu, získal aj ľudské práva.