Yeeeeeee

Odkud pochází coronavirus?

Nevíte někdo náhodou, odkud ten coronavirus vlastně pochází? Je původcem nějaké zvíře, nebo něco jiného, a jakým způsobem se to vůbec přeneslo na člověka?

Nejlepší odpověď
Edison

Umíš hledat sám? Umíš číst? Já jen, jestli má smysl sem něco dávat.

"V prosinci 2019 byly v čínském městě Wu-chan zpozorovány případy lidí se zápalem plic neznámého původu. Byly spojeny s rozsáhlým trhem Chua-nan, na němž se v tisíci stáncích krom ryb a dalších plodů moře prodávají i kuřata, bažanti, netopýři, svišti, jedovatí hadi, skvrnití jeleni a orgány králíků a dalších volně žijících zvířat. Prvotní hypotézou bylo, že se jedná o koronavir pocházející od zvířat (zoonóza).[38][55][56­][57]

Koronaviry se vyskytují převážně mezi zvířaty, ale je o nich známo, že jsou schopny mutace a přenosu na člověka."

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Epidemie_ko­ronaviru_2019-nCoV

Další odpovědi
marci1

Ve wiki se píše, že pravděpodobným původcem jsou netopýři.

elkon

Máš toho plná média. Stačí poslouchat, když už nechceš hledat.

da ny

Nepíšete, které všechny koronaviry máte na mnysli. Včetně mutací.
Nebuďte líný a sám hledejte :D
V Austrálii nyní v laboratoři vytvořili uměle, aby vědci mohli hledat účinné léky.

Kryšpín

Z rudé komunistické Číny.

Drahuška999

Tak nad něčím podobným jsme se pídili i my doma a nakonec nám vyšlo jako nejlepší věc to, že bychom si měli najít nějakou stránku, kde se o tom všem píše… Je to hlavně z toho důvodu, že si pak nevytvoříte nějaké mylné informace a to pak nedělá úplně dobrotu :) Doporučuji třeba web ministerstev nebo i třeba tuto stránku zde – https://www.info-koronavirus.cz