bauerlukin

Pustí nas na zámek i bez certifikátu?

Dobrý den jdeme s rodinou na takový malý zastrčený zámeček. Chteli bychom dovnitř ovsem mamka nema ocovani covid, a na testy nechce. Pustí nás dovnitr i bez toho? Díky předem

Odpovědi
elkon

Pokud budou postupovat dle regulí, tak ne.

Funna

zatím to po nás nikde nechtěli…ale záleží na „provozovateli“…na­víc očkování není jediná možnost, jak se někam dostat…
od 9.7. bude platit:

  • absolvování PCR testu v posledních 7 dnech,
  • absolvování POC antigenního testu v posledních 72 hodinách,
  • absolvování testu v zaměstnání či ve škole v posledních 72 hodinách,
  • mít laboratorně potvrzené prodělání onemocnení covid-19, které není starší jak 180 dní,
  • mít alespoň 22 dnů po první dávce vakcíny, přičemž mezi podáním první a druhé dávky nesmí uplynout víc, než 90 dnů a od druhé dávky více než 9 měsíců,
  • u jednodávkové vakcíny musí od očkování uplynout alespoň 14 dní, ale ne více, než 9 měsíců.

Zdroj: https://covid­.gov.cz/situa­ce/volny-cas/hrady-zamky

marci1

Co bude platit od 9.7.2021 při návštěvě zámku:
https://covid­.gov.cz/situa­ce/volny-cas/hrady-zamky

Alesh

A nestačí čestné prohlášení o provedeném samotestu? Do bazénu to stačí.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

elkon

Čestné prohlášení je v českých podmínkách obyčejný podvod. A při náhodné kontrole (pozitivní výsledek), je to pak hodně drahé.

Alesh

Celý to je podvod a buzerace ze účelem zisku a manipulace lidí.

elkon

Probuď se a používej hlavu.

Alesh

Vstával jsem kolem desátý… seš očkovanej? Tak nepruď. 🙂