dust8

Půjčujete si někdy od rodiny atd. peníze před výplatou, když jich nemáte dostatek s tím, že je po výplatě vrátíte?

Funguje vám eventuálně tento systém, nebo je opravdu zásadní si nepůjčovat a snažit se finančně za každou cenu před výplatou? Občas je složité vysvětlovat proč člověk nevyjde s penězi. Mě se to bohužel tento měsíc děje. Proto se ptám. :)

Odpovědi
Drap

U nás v rodině nevím o takovém případu.

elkon

Nepotřebuji, naučil jsem se hospodařit tak, aby se mi to nikdy nestalo. Vždy jsem dost vydělával a peníze jsem ukládal. Je potřeba stále myslet „na zadní kolečka“. V dobrém hospodaření je základ kvalitního žití.

Mravenec

Nežiju takzvaně z výplaty do výplaty, naopak mi ještě zbyde.

agentpv

Neexistuje, utrácím tolik abych vyšel. Pokud bych nevyšel, raděj bych byl o hladu než si říct o peníze.

cappuccino

Nikdy jsem si penize nepujcovala ale asi je to hodne neprijemny pocit.