Půjčka zaměstnavatele

Zaměstnavateli dlužím 18000,–kč ta ten mi ted sebral celou výplatu má na to právo nebo mi musí část výplaty dát????

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Právo na to nemá a to i pokud jste se dohodli. Může vám srazit i na základě dohody jen tolik, kolik činí zabavitelná částka pro výkon rozhodnutí.
Výpočet této částky si můžete provést sám zde v odkazu:
http://www.vy­plata.cz/vypoc­ty/vyse-nezabavitelne-castky-ze-mzdy-10.php?stayfor­m=true

Zdroj: http://www.vy­plata.cz/vypoc­ty/vyse-nezabavitelne-castky-ze-mzdy-10.php?stayfor­m=true

Další odpovědi
cukrar

jak jste se dohodli se zaměstnavatelem se splácením?

standa

Jak již bylo řečeno, zaměstnavatel si svoje peníze (nesplacená půjčka) může z vaší výplaty ´vzít´ jen s vaším písemným souhlasem (dohoda o srážkách dle ustanovení § 327 ZP).

To je celkem jasné.

Méně jasné už je to, co máte v tuto chvíli dělat vy…, doporučuji následující postup:

1. písemně zaměstnavatele upozorněte, že postupoval nesprávně, a že to vstřícně považujete jen za nedorozumění a že žádáte o dvě věci :

  1. aby vám předložil návrh dohody o srážkách ze mzdy
  2. aby vám neprodleně vrátil částku (např. 12000 Kč *) zpět na váš bankovní účet

*) částku jsem si vymyslel, důležité je jakou máte čistou výplatu a jaké je i nezabavitelné minimum ve vašem případě

2. pokud zaměstnavatel z různých důvodů nebude ´spolupracovat´ (což nechci přivolávat), tak vám nezbyde nic jiného, než ve svých písemných projevech ´přitvrdit´

  • ale to bych teď nepředjímal, pokud by takováto situace nastala, tak se ozvěte…, poradíme 🙂

Ještě bych doplnil, že pro navhovaný postup ad 1.) by bylo vhodné, abyste se zaměstnavatelem nebyl až moc ´rozhádaný´ kvůli vašemu případnému dlouhodobému nesplácení zmiňované půjčky

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast13h12­.aspx