Krčálek

Co je psychické zhroucení a jak k němu může dojít?

Chci se zeptat co je psychické zhroucení a jak k němu může dojít. Může se to stát třeba i kvůli škole, když na toho člověka je všeho moc?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Přesně tak.....na člověka je toho moc a nervově to nevydrží i třeba kvůli škole.....víc si přečti na netu: http://jdem.cz/t6yf4

Další odpovědi
Damiana

Toto je obsáhlé téma. Pokusím se jen krátce vysvětlit.
Psychický kolaps bývá obvykle následkem dlouhodobého stresu (nebo neléčené deprese), případně jiných zdravotních potíží. Při velkém zjednodušení lze označovat jako stres vše, co nás nutí přizpůsobit se novým okolnostem, co nám nějakým způsobem ubližuje. Je to reakce organismu na nadměrnou zátěž. U zvířat se stresová reakce objevuje zejména v situacích, kdy jim jde o holý život. V lidské společnosti se s jejím rozvojem dostala sociální a psychologická rovina na podobné místo jako biologické přežití.
Po vystavení tzv. stresorům, což jsou věci působící zvenčí, může naše tělo i jeho psychické funkce zažít stresovou reakci – zkolabovat (zhroutit se). Lidé si stres spojují většinou s událostmi a záležitostmi ryze nepříjemnými (rozvod, úmrtí v rodině, pracovní, zdravotní a existenční problémy, atp.), ale jako zátěž mohou působit i okolnosti na první pohled pozitivní (oslavy, cestování).

anonym

Ahojky. Psychické zhroucení může postihnout každého psychicky labilního jedince. To znamená, že zhroutit se může i žák, pokud jsou na něj dlouhodobě kladeny nepřiměřené nároky. Obzvlášť časté jsou takové případy u obětí šikany.
Zhroutit se může i pedant, který si nepřipustí, že pro něj může existovat jiná známka než jednička. Znám případ, že velmi schopný syn známých se psychicky zhroutil při studiu na vysoké škole, protože musel opakovat zkoušku. Mělo to pro něj opravdu katastrofální důsledky. Školu nedokončil a kvůli nervové poruše skončil na invalidní důchodě. Někdy je jen tenoučká hranice mezi tím, co lidská duše ještě unese a tím, co už je příliš. Zdraví si je nutno chránit, i to duševní.

IK

Každý kolaps stojí víc práce opravit než investovat do prevence. Takže doporučuji předcházet zhroucení dobrou stravou, vitamíny, odpočinkem, spánkem, aktivitou a zdravým rozumem.
Všeho moc škodí, takže i učení. Nechápu rodiče kteří raději do dítěte cpou psychiatrické léky než aby jim řekli že nevadí když nebudou mít dokonalé výsledky. Nikdo se dobrovolně sám nezničí, musí předcházet nějaký pochybný tlak, aby si člověk myslel že musí překonat sám sebe na úkor zdraví.