Fjdjjdcn

Způsobuje holení rakovinu?

Dobrý den, je mi 12 a přirozeně mně začali růst černé chloupky na nohách a v podpaží.Moje máma mi ale zakázala se holit a řekla, že četla že to způsobuje rakovinu a není to zdravé a že se zeptá za týden lékaře jaký má na to názor. Já prostě nechci mít celé chlupaté nohy a tak mě napadlo jestli nemáte někdo zkušenosti se zesvětlováním chloupků? A způsobuje holení opravdu rakovinu nebo nějaké jiné nemoci??

Nejlepší odpověď
Muffz

Tvoje mamka by měla přestat číst bulvární plátky a pofidérní weby. Holení nemá s rakovinou pranic společného a rozhodně ji nemůže vyvolat. To by rakovinu měl každý muž, který si každý den holí vousy.
Chlupy na nohou u muže jsou normální a ukazuje mužnost, ty bych si nikdy neoholil. Podpaží si holím z hygienických i estetických důvodů, navíc v létě je to skoro nutnost, pokud muž nechce odpuzovat všechny v dosahu dvou metrů, protože žádný deodorant ani antiperspirant nepřebije pach potu.

Mamka ti chce jen naznačit, že si myslí, že je na tohle ještě brzo a straší tě blbostma.

Další odpovědi
anonym

Tvoje máma dělá dobře, že si nejistou informaci z facebooku nebo pochybného bulváru chce ověřit u odborníka / lékaře. To je rozhodně velmi správně. Počkej až se s ním poradí a je velmi pravděpodobné že po konzultaci s ním ti to mamka zase dovolí. Jen doufej, že se zeptá skutečného lékaře a ne nějakého homeopatického šarlatána který se za něj vydává a který naopak bude mít potřebu v ní přiživovat strach z čehokoliv aby si od něj odnesla další hromádku placebo pilulek a proti-rakovinových krémů.

Altair-AC

Nehol se ,je to prirozene,ať je vidět ,že pocházíš z opic.A tvá matka?Sice to holení nezpůsobí rakovinu ,ale Snaží se tě jen ochránit a dělá dobře ,jelikož když si ty chlupy oholíš,tak ti pak budou růst rychleji a budeš to muset holit často.To je stejný jak na koulích:)

anonym

Velmi pravděpodobně je to jen facebookový hoax který se nezakládá na pravdě. V dnešní době mnoho médií šíří lživé informace prostě jen prot že je lidé chtějí číst. Každý klikne spíš na článek který ho děsí nebo popuzuje než na článek který popisuje nudná fakta a tak mnozí novináři přestali fakta brát vážně a prostě píšou to co šokuje ať už je to lež nebo ne. Mohl by to být snadno případ i „rakovinotvorného holení“ 🙂 podobně se po facebooku šíří obrovské množství nesmyslů, existují dokonce weby které se zabývají tím že je dohledávají a vyvrací pomocí faktů. například web www.hoax.cz