Kepler

Psychopat pokračuje, jak jste na tom vy?

Předem upozornění pro mazálka: tento text mám v kopii pro případ, že bude opět smazán, jak se to stalo 5× aliendronovi (na podobné téma – návrhy opatření pro admina). Pokud se to opět stane, oslovím co největší počet uživatelů interní poštou.

Během posledních dvou dnů mi bylo jiným uživatelem opět smazáno 5 dalších otázek, které mají jedno společné: obsahovaly obrázek z pixabay, ale zdroj nebyl uveden. Důvod: plagiátorství, porušování autorských práv. Celkový počet už přesáhl 20. Jedná se o starší příspěvky, vypadá to, že ten psychopat prochází všechny moje otázky a jeden po druhém je nahlašuje (což se automaticky rovná smazání, protože admin ani jeden nevrátil). Už několikrát jsem se snažil vysvětlit, že uvádět zdroj admin nevyžaduje, jen vyzývá, aby uživatelé vkládali volně šiřitelné obrázky, např. z pixabay. V jedné nedávné otázce jsem se to snažil opět vysvětlit – opět smazáno.

Otázka tedy zní: stává se , že jsou jiným uživatelem nahlašovány VE ZVÝŠENÉ MÍŘE příspěvky i vám z jakéhokoliv důvodu? Uveďte prosím číslo za nějaké období. Samozřejmě myslím takové příspěvky, které považujete za nezávadné.. Nebo je to specialita určená jen mně? Všiml jsem si, že je tady ještě dost uživatelů, kteří vkládají obrázky ze závadných zdrojů a upozornění admina ignorují.

Nakonec mi přece jenom přišla od admina odpověď na mou stížnost, to je její podstatná část:
…je možné, že došlo ke smazání příspěvků z důvodů obrázků, ne vždy se nám podaří dohledat odkud obrázky pocházejí. Uvedete-li zdroj, práci nám ulehčíte. Stále se dost často objebují obázky, které porušují autorská práva, pokud bychom to zanedbali, hrozí nám vysoká pokuta. Anonymita má svůj důvod, pokud bude někdo nahlašovat neoprávněně, pohlídáme si ho…
(okopírováno i s překlepy).

V reakci na to jsem začal obrázky opatřovat odkazem na zdroj, abych nedával mazálkovi další záminky. Domnívám se, že to není jen můj problém, ale může být i váš. Už se proti tomu musí něco udělat, situace je neúnosná. Uvítám vaše odpovědi a návrhy, slibuji, že budou využity. Děkuji.

Nejlepší odpověď
ivzez

Možná se mýlím, ale od Vaší první zmínky
mám pocit, jestli někdo „neútočí“ adresně na Vás.
Nenapadá mne ale, proč…

Další odpovědi
aliendrone

LOL, jsem úpo pryč z toho, že nemůžu vsadit na smazání. Ale k otázce – mně mizí příspěvky pravidelně,ovšem přičítám to jednak své nevymáchané hubě (a pochopitelně užívané terminologii ;) :D),druhak prostě tomu, že jsem zkrátka Aliendrone – jsem prostě zvyklý, že si lidé neodpustí mi zaškodit, pokud se domnívají, že jsou mimo dosah mé případné odvety. (Buďte klidní, nejsem psajko lidi, kvůli nějaké schválnosti či nadávce na netu se ze židle nezvedám – jsem totiž ÚŽASNÝ A SKVĚLÝ ALIENDRONE, tak proto ;) :D :D)

Stává se mi ledaco – např. nekorektní posouzení adminem (v porovnání s ostatními) – to je tím, jak jsem již psal, že jsem Aliendrone a i admin je jen člověk a nemá Aliendrona rád. No, já jeho také ne! ;) :D :D

Ale to co píše Kepler, to je fakt hnus. Vážně lidi, je to trapné. Admin by měl podle mne toho elementála ;) :D :D odtajnit, ať je klid. Nebo ať se vyjádří – viz moje odpověď a diskuze zde: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-mi-byla-smazana-otazka-a-nasledne-udelen-jednodenni-ban-2 Nebo ať to nějak napraví a nedělá mrtvého brouka.

Vídíš Keplere? Vot děmokrácija! V praxi. Anonymní udávání je PODPOROVÁNO (ne-li přímo VYŽADOVÁNO) a s TAKOVÝMI lidmi v takovém systému prostě NEMŮŽEŠ jednat korektně, kultivovaně a čekat, že se ti dostane téhož. A ty bys je chtěl nechat rozhodovat nějakými volbami se stejnou platností, jakou máš ty nebo třeba já. KDEPAK – to NEPŮJDE!!!

briketka10

Mám štěstí.
K otázce nedávám obrázky.
Za poslední rok mi smázli akorát jednu o vlaku,
kde jsem psala o svém dědečkovi, že sloužil v
legiích. Měl výstavu po celé republice a já se na
něj podívala v Hradci Králové. Výstava byla
úžasná a já nechápala, že došlo ke smazání.
Byl to nevhodný příspěvek – reklama.

Lgee

Doufám že za tuto větu nedostanu.ban ; co když to dělá sám admin?

johana 56

Moc se neptám. Mizí jen odpovědi, které se zřejmě svezou s nahlášenou otázkou.
Nevím jestli řádí zrovna psychopat, ale neviditelná guma s výhodou utajení určitě. Je pružná, umí vyvolat hustou atmosféru, dohady a nejistotu. Chybí jen odvaha veřejně přiznat proč.
Znovu zavedená anonymita nahlašovatele je návratem do časů, kdy bylo vyřizování si osobních účtů běžné. Nezbývá než doufat, že hlídači budou pozorní a spravedliví…
Osobně pochybuji o tom, že každý nahlášený příspěvek je objektivně a individuálně posouzen. Jednodušší je plný koš automaticky vysypat…

briketka10

Někdo má na Tebe pivku :(

Kepler

aliendrone, jako prasokrat máš o demokracii nesprávné představy. V tomto případě je to čistá diktatura a zneužívání bonzáctví. Účel světí prostředky, že jo.

aliendrone

AHA!! Pořád mi nerozumíš. Já jsem ODPŮRCE zdegenerované a neefektivní [tedy PRASÁCKÉ] formy demokracie s bezdůvodně (popřípadě pochybnými důvody podloženými) totalitními praktikami. ;) :D :D
Víš – tohle je názorná ukázka toho, kdy totalitní praktiky [které jsou v určitých případech vysloveně žádoucí] jsou zde na 2 věci.

Totalita je NEJLEPŠÍ, pokud existuje pod nadvládou demokratického (neplést si s PRASOKRATICKÉHO) biče. Zde je to právě NAOPAK – a výsledek vidíš sám. :D :D :D

Kepler

Tak jo, takovou totalitu podle sebe bych taky bral. Byl bych král moudrý a spravedlivý, železný a zlatý 🙂

aliendrone

Dobrých (dokonce i vynikajících!!) diktátorů už bylo Keplere mraky. Namátkou – např. v Turecku svého času Mustafa Kemal dostal dokonce přídomek „Atatürk“ (otec Turků) – dokážeš si představit, CO takový titul znamená, když ho stále používají téměř 100let od jeho smrti?! A že se s ničím moc nepáral a ve své době měl mraky vnitřních nepřátel! Však si počti… https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Mustafa_Ke­mal_Atat%C3%BCrk

anonym

Návrh technického řešení které by tento problém eliminovalo tu už dříve zazněl.
Stačí tedy nad to sednout a toto technické opatření implementovat …

K výmazu přízpěvku by nemělo dojít ihned po prvním hlášení „zlatým uživatelem“. Po prvním hlášení by nanejvýš mohl u otázky zčervenat odkaz „(!) Nahlásit“. Systém by čekal ještě na nejméně jedno, lépe však dvě další hlášení zlatých uživatelů a teprve poté co se jich u otázky nastřádá dostatečný počet (minimálně 2, lépe však 3) dojde k automatickému výmazu otázky.

Jednoduché, účinné, během pár hodin snadno zapracovatelné pokud však Dine4Fit a.s. nemá jediného vývojáře (soudím podle toho, že se na webu od roku 2011 nezměnilo nic) pak je to bohužel také nereálné.

anonym

záměrně to ale píšu jen sem, ať se tak okatě neopakuji 🙂 Jen si myslím že by toto funkční řešení nemuselo být přehlíženo pod náporem nekonstruktivních osočování a handrkování 🙂

Kepler

Ano, i takové by možné řešení, sice bych preferoval jiné, a sice takové v kompetenci pouze admina, ale i tak by to šlo. Jenže admin zřejmě nahlášené otázky zásadně neposuzuje a tak skrytá otázka zůstává navždy odstraněna. Kromě toho sice zlatí a stříbrní mají právo otázku skrýt, ale nahlásit ji může každý. Možná se pletu, když tak mě někdo opravte.

aliendrone

Víš, už je to 3 dny dozadu, co jsem 5× vložil toto (a 5× smazáno):

Milý uživateli,

váš příspěvek byl nahlášen jiným uživatelem k posouzení administrátorovi serveru.

Příspěvek: Jak upravit současné poměry panující na Odpovědi.cz?
Navrhuji poslat týmu Odpovědi.cz následující zprávu. (nebojte, ujmu se toho sám)
xxxxxxxxxzačátek

Vážený týme Odpovědi.cz

Protože stávající situace na tomto webu je HNUS, který umožňuje všelijakým elementům doslova beztrestně šikanovat ostatní skrýváním/nah­lašováním příspěvků BEZ SKUTEČNĚ RACIONÁLNÍHO DŮVODU – např. z osobní antipatie nebo kvůli bodům, navrhuji Vám úpravu podmínek nahlašování příspěvků porušující pravdila a to takto:

Právo moderovat příspěvek budou mít POUZE uživatelé annas, quentos (ti už beztak moderátorské oprávnění mají) a k nim kooptovat na moderátorskou pozici jednoho či dva další uživatele (s dlouhodobým statusem zde na webu, kteří ZÁROVEŇ mají velmi vysokou četnost návštěv/odpovědí – navrhuji viz níže pod zprávou). Tito uživatelé budou moci dle uvážení skrývat/editovat příspěvky, přičemž pokud tak učiní, BUDOU MUSET zdůvodnit autorovi jimi skrytého příspěvku odůvodnění, které mu zašlou ve zprávě. Všichni ostatní uživatelé NEBUDOU mít oprávnění skrýt příspěvek a pokud se jim nebude jejich rozhodnutí zamlouvat, pořád mají možnost se odvolat přímo k vám tím, že vás uvědomí ve zprávě.

Odůvodnění:

Zdejší respondenti jsou věkovým průměrem výše, než je běžné a většina [BOHUŽEL NE VŠICHNI] je schopna si věci navzájem vyříkat. Především navrhovaní kanditáti jsou osoby, kteří již bezpochyby MAJÍ životní zkušenosti, dostatečnou erudici a sebereflexi, aby takovou funkci (moderátora webu) mohli s úspěchem zastávat a zdůvodnit své jednání.
Tímto opatřením se zaručí jednak dostatečně rychlá odezva na případné příspěvky, které jsou v rozporu s pravidly, za druhé vám ubyde práce s vyřizováním nahlášených příspěvků (zejména výše jmenovaného typu) a v neposlední řadě ubyde i zbytečných konfliktů a řevnivosti.

S přáním pěkného dne uživatel Aliendrone.

xxxxxxxxxkonec zprávy

Co chci po vás:

  1. vyjádření/návrhy k obsahu zprávy
  2. vyjádření k navrhovaným kandidátům/ návrh jiných kandidátů (klidně k návrhům můžeme udělat třeba i anketu ;) :D)
  3. vyjádření navrhovaných kandidátů zda-li je ochoten/ochotna funkci moderátora zastávat

V PSku do zprávy zašlu případně odkaz adminům na tuto diskuzi, aby si mohli udělat vlastní představu.

Já navrhuji mizeru Keplera (je to sice pošahaný demokrat, ale jednak tu smrdí každý den, druhak není to „emptyhead“ a i nějakou tu sebereflexi má) jako další vhodné osoby mně přijdou ivzez, led. Pochopte, jde především jednak o to, aby navštěvovali web HODNĚ ČASTO (nejlépe DENNĚ!!) a v neposlední řadě nebyli to DEBILOVÉ (ve všech významech tohoto slova)!!

Tímto vás PROSÍM o vyjádření, děkuji!

Příspěvek mám v plánu v pondělí zeditovat nějakým dodatkem, aby se posunul do čela a mohli se tak vyjářit i uživatelé, kteří jsou „víkendově ffčudu“, tudíž nemají možnost se vyjářit.
Z důvodu: Ostatní porušení pravidel serveru nebo kodexu uživatele.

Po posouzení administrátorem bude váš příspěvek buď na server navrácen (je možné, že v upravené podobě) nebo ze serveru odstraněn. O případném odstranění příspěvku obdržíte informaci prostřednictvím e-maillu.

Připomenutí: Častým důvodem nahlášení příspěvku bývá nepoložení otázky do pole pro otázku.
Věnujte prosím, pozornost pravidlům serveru a kodexu uživatele. Pro správné používání serveru je vám k dispozici nápověda.
Časté dotazy naleznete pod záložkou FAQ.

S přátelským pozdravem

Tým Odpovědi.cz

independent

Mně okopírovanou zprávu smazl admin osobně
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-dlouho-administrator-posuzuje-nahlasene-prispevky#dis­cussion

independent

Pošli to i za mně

aliendrone

Jak vidíš, snažil jsem se splnit co jsem slíbíl – že se toho ujmu, když se nenajde někdo více oblíbenější, než je úžasný a skvělý Aliendrone. 5× výmaz byl jediný výsledek, od admina z info@odpovedi.cz ani Ň! :( :( :(

Tak co fčíl? ;) :D

Kepler

Mám už docela konkrétní představu, jak by se daly naše přání a návrhy adminovi tlumočit důraznějším způsobem, ale zatím se o tom nechci šířit. Čekám, jestli se admin na tvé návrhy vůbec ozve. Je známo, že reaguje v průměru až tak za 14 dní, pokud vůbec. Mám ale důvodné obavy, že s ním nepohne nic. Ostatně je to politika tohoto webu a diktovat si může sám co uzná za vhodné (k jeho škodě). Za pokus to ale stojí.

aliendrone

Když se ozve, dám ti vědět. Mrknu se hned… pořád NIC! Každopádně se mnou můžeš počítat, podpořím dokonce i méně krásné návrhy na zlepšení, než jsem já sám veliký JÁ! ;) :D :D

BTW – všímáš si, jak se ty zástupy uživatelů houfně přidávají svými komentáři? Jsi překvapen? ;) :D :D Já ne. Právě z toho důvodu české tanky mají ta zpětná zrcátka!!! :D :D :D

Kepler

Překvapen nejsem, potěšen ano. Zdá se, že jsou tu lidi, kterým to není jedno, i když se jich to zatím přímo netýká. Tož uvidíme, zatím mi to připadá, že jsem jen jedna vybraná oběť jednoho zvláštního člověka. Další poznatek k tomu zjištěnému už dříve: někdo to dělá záměrně.

Mc Merkurion

… stačil jsem si to přečíst, než ti to smažou >>> nic mne za poslední rok nesmázli (asi to bude tím, že jsem položil jen čtyři otázky) a jen jednu s obrázkem (https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-rika-psi-zivot-ja-bych-s-tim-nasim-menil-z-fleku – bez uvedení zdroje, je totiž jasnej) … jinak nejni nad anonymní bonz …