tv258

Chtěli byste, aby byl na této stránce moderátor?

Chtěli by jste aby šlo v odpovedi.cz být moderátor?

Nejlepší odpověď
Hlada

Ano. Ze zkušenosti vím, že moderované diskuze mají vyšší úroveň. Rozhodnutí o tom, jak bude fórum řízené, je na majiteli a nelze mu do toho zasahovat.

Další odpovědi
led

Tu máme 2 zlatých užívateľov, „gramatických korektorov“ (ako som pochopila ich funkciu), ktorí majú prepožičané zvýšené práva na úpravu príspevkov.
Ale otázkou je, čo si predstavujete pod funkciou „moderátor“
Má skryť nevhodné príspevky, ktoré porušujú pravidlá a kodex tejto stránky a tým udržiavať túto stránku v medziach slušnosti a v zmysle spoločenský pravidiel a zákonov? To má každý „strieborný a zlatý“
Zásahy do organizácie stránky, jej zobrazenia má na starosti administrátor.
Programové zmeny a ich včlenenie do programu robí programátor.
Plné rozhodovanie má majiteľ stránky
Navrhnúť zmeny administrátorovi má právo každý registrovaný užívateľ emailom na adresu: info@odpovedi.cz

Akú máte ďalšiu predstavu o práci moderátora? vložte, prosím, do diskusie…

aliendrone

Najít DOBRÉHO moderátora je unikum – hodně povolaných, málo vyvolených a dělat zdarma tuhle práci (myslím DOBŘE, neschopných degešů jsou všude MRAKY) chce FAKTICKY železné nervy, vím to z vlastní zkušenosti.

Pokud vím, jsou zde moderátoři dva, což nechápu, protože s takovým přístupem admina, jaký je zde to už není moderování, nýbrž něco hraničícího s brutánlím masochismem. ;) :D :D

Kepler

Ano, určitě by to webu prospělo. Teda ne, že bych tady chtěl dělat admina, ale v jednom konkurenčním webu je jich víc a funguje to tam perfektně. Myslím, že byli rekrutováni z řad nejlepších uživatelů. Pořád tomuto webu něco chybí a uživatelé jsou často dost vytočení.

anonym

To mi je celkem fuk, já bych chtěla, aby se mazaly odpovědi, které obsahují vulgarismy, aby admin reagoval na všechny dotazy, které mu kdo napíše, aby to tady mělo zase úroveň, jako dřív.

Tw!st

Já myslím že to klidně jde, zkus se domluvit s majitelem stránek. Ale pochybuji že bych chtěli mít moderátora (administrátora) který nemá ještě ani odznáček 🙂

elkon

Napřed se nauč česky. Píšeme byste.

Frontinus

Ve velkých komunitách je to více než užitečné, ale v malých komunitách je dosti nebezpečná záležitost.

Pamatuji, že před několika lety se „podařilo“ právě na slabinách malé komunity vyštvat několik editorů schopných a ochotných psát kvalitně o odborných tématech (matematika a medicína) tím, že je znechutili spory o očividné nesmysly, na kterých si „hrdinové komunity“ vyrostlí na editaci v zásadě triviálních článků nejspíš potřebovali něco dokazovat. Obávám se, že ve zdejší malé komunitě by se mohlo velmi snadno stát totéž. Při malé četnosti komentářů je funkčnější mechanismus hlášení závadných příspěvků jednomu administrátorovi – a alespoň je jasné, že případná podivná rozhodnutí nejsou dílem defektního moderátora, ale skutečně dílem toho, kam chce majitel směřovat celý projekt.

anonym

Ne protože je to systémově chybný přístup. Moderátoři obsahu neprospějí, pouze jej přizpůsobí svému světonázoru. To není zrovna požadovaný stav. Optimální je dál pracovat s davem, ale začít z něj vyčleňovat pomocí hodností jednotlivce kteří vyhoví požadavkům na určitá oprávnění. Mělo by to být zcela otevřené a transparentní, pravidla pro získání oprávnění by měla být veřejně známá. Mělo by existovat kromě pozitivního hodnocení i možnost negativního hodnocení. Mělo by se pracovat s váhou hodnocení, logicky hodnocení od uživatele který má sám nízké hodnocení má mít nižší váhu než hodnocení uživatele s vysokým hodnocením atd… To v kombinaci s udělováním negativních hodnocení (což je oprávnění které získáte až s určitou hodností, nebudete jej mít od samého počátku a můžete jej při zneužívání velmi snadno ztratit) to může vést ke zcela přirozeně se self-moderated systému, a tak by to bylo optimální. Nelze však očekávat, že při tak nízkém tempu vývoje zde bude self-moderated systém zaveden v rozsahu který známe z konkurenčních webů podobného ražení a tím rozhodně nemyslím českou konkurenci která bohužel pokud jde o technickou úroveň není inspirující, ale rovněž jen stagnující.

Kelt

Někdy by mohl pomoci s formulací otázky, s opravou chyb. Ale nesmělo by to být ve stylu: Dovolali jste se do . Odpovědi.cz. Všichni moderátoři hovoří s klienty, kteří se dovolali před vámi. Chcete li mluvit na téma sport, stiskněte 1, chcete li mluvit atd.

Dochy

Nechtěl by jsem abys byl moderátorem.
Nějaký dobrý by tady tomu mohl prospět.

led

Samba, " já bych chtěla, aby se mazaly odpovědi, které obsahují vulgarismy,"

každý strieborný (to ste aj vy) a zlatý užívateľ môže závadnú otázku/odpoveď skryť „nahlásením“ až do rozhodnutia administrátora príspevok zrušiť, alebo vrátiť naspäť.

anonym

na to není potřeba žádný moderátor na to stačí jen slovníkový filtr, který je detekuje a nepovolí takovou odpověd odeslat (případně při odeslání bude uživatel informován, že v přízpěvku byly detekovýny vulgarismy a příspěvek tím pádem bude při odeslání podléhat schvalovacímu procesu, pokud si přeje schvalovací proces přeskočit ať vulgarismy odstraní) … říkáte si možná že slovníková metoda se dá obcházet ale není tomu tak, ona skutečně funguje velmi dobře a to i pokud lidé začnou do slov vkládat překlepy či hvězdičky, slovníková metoda to umí celkem spolehlivě detekovat.

anonym

potíž je spíš v tom že tady nejsou problém vulgarismy. Problémem jsou nerelevantní odpovědi a mimořádně hloupé dotazy které tu lidé vkládají jen aby nahnali body. Proti tomu je třeba systémově pracovat a nastavit odlišnou motivaci aby vznikal skutečně kvalitní obsah a opravdu kvalitní odpovědi. Na vrchol by vás rozhodně nemělo dostat to, že vaše odpovědi jsou vtipné za to ale zcela mimo mísu, a určitě jste si všimli že toto zde neplatí. Lajky vám totiž ostatní dávají nikoliv za věcnou správnost, ale stejně jako na facebooku za to, že je text pobavil, nebo vyhovuje jejich světonázoru na danou problematiku, což není úplně v pořádku a rozhodně nejde tím pádem o relevantní hodnocení.

anonym

Naprosto běžně se na tomto serveru děje i to že na prvním místě je s nejvyšším počtem hodnocení odpověď která je věcně chybná. Jak je to možné ? no protože neexistuje možnost odpověd dále komentovat a na chybu upozornit … protože neexistuje možnost odpověď hodnotit negativně (přičemž negativní hodnocení by mělo být možné jen s textovým zdůvodněním aby mohlo vést k případné korekci odpovědi) … nic z toho tu není.

anonym

led
to mě nebaví a je to k ničemu, já sem mrkla asi po půlroce a nestačím se divit, jak to tady zpustlo. Tolik hrubosti hlouposti na jednom místě, přechytračelý starý pardálové si už ani nedaj práci se slušně vypracovanými odpověďmi a nováčci jen sprostě a nic se neděje, to teda čumim na drát a když už se vyskytne dobrá, pracná odpověď, někdo to neumí rozdejchat a nahlašuje. O co jim jde? Vždyť za to nemaj vůbec nic, jen ty prdlý body, který bych osobně zrušila. Anebo odpovídají a snaží se, dokud nejsou stříbrní, nebo zlatí a pak začnou dělat ostatním naschvály.